Wpis z mikrobloga

Siema, chciałbym zacząć od tego, dotychczas jeździłem tylko na nartach raz/dwa razy w roku. W tym roku obiecałem sobie częstsze wypady na stoku i naukę jazdy na snowboardzie. Chciałbym kupić sobie cały set, używany oczywiście, ale nie wiem kompletnie z czym to się je. Jakieś porady dla świeżaka? Ile muszę przyszykować hajsu na zakup wszystkiego? Na co uważać i czym się kierować?
#snowboard #narty #sport #zima
  • 14
@PiochU19: najpierw sobie wypożycz sprzęt i zobacz czy Ci w ogóle podejdzie.
Buty kupiłbym nowe, tutaj koszt 500+, natomiast zestaw używana deska+wiązania znajdziesz spokojnie do 700 zł.
No i spodnie minimum 10k nieprzemakalności, na początku będziesz często siedział na tyłku.
Polecam grupkę na fb: Snowboard - zajawka, pomoc, dyskusje.
@PiochU19: Jeśli zupełnie nic nie umiesz to według mnie nie ma sensu nic sobie kupować - może buty. Na początku i tak będziesz zsuwać się na piętach czy palcach albo leżeć na stoku. Na pierwsze 30-60 godzin jazdy według mnie nie ma po co kupować własnego sprzętu bo i tak nic on nie wniesie a tylko będzie się szybciej niszczyć. Jak już zaczniesz jako tako jeździć to będziesz też wiedzieć czy
Jakieś porady dla świeżaka?


@PiochU19: własne buty to podstawa, nie wypożyczaj tylko zainwestuj we własne, niezagrzybione i dobrze dopasowane buty.
Dobrym modelem są buty burton moto dla początkujących. Nie są szczególnie drogie więc stanowią bdb opcję.
Druga rzecz, to wypożycz snowboard+wiązania zanim wyjedziesz na stok. Nie wypożyczaj przy stoku, bo rzadko się zdarza że dostaniesz przygotowany sprzęt pod swoje umiejętności i ustawiony pod twój styl jazdy.
Możesz spróbować kupić jedne i
@Dibhala dla mnie te Moto były za miękkie strasznie mi się w takich jeździło jak wziąłem od kumpla żeby sprawdzić.

Tak jak wyżej piszą, buty własne bym kupił deska hybrydowa moim zdaniem pomaga zacząć też przygodę z deską bo nie łapie tak szybko krawędzi i patrząc po kilku znajomych prościej im się na takich zaczynało
dla mnie te Moto były za miękkie


@wredny_barteK: równie dobrze możesz mi napisać, że nie lubisz placków ziemniaczanych ¯\_(ツ)_/¯

OP napisał, że dopiero chce zacząć a ja już dawno przestałem zgłębiać temat doboru sprzętu wypytując o tuzin potrzebnych do tego informacji, bo mnie to już po prostu spływa.
W zasadzie to mogę mu i rzucić temat ionów*, i niech się uczy na twardo kontroli nad deską.
Bo po co się rozwodzić
@Piotr--K: powiedz jibbowcom o sztywnych wiązaniach to skończysz z railem w d .... (σ ͜ʖσ)

inną rzeczą są wiązki ze zmienną sztywnością łyżek, w zależności od tego jak są osadzone
np. we fluxach DS tak było, nie wiem czy w nowych modelach się to jeszcze stosuje, bo DSy rozdzieliły się na 2 nowe linie

sztywne wiązki są wysoce reponsywne i będą momentalnie przenosić
@Piotr--K: nie da rady, przecież napisałem że mi to już spływa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
już dawno przestałem się interesować tym wszystkim, bo kwasowość środowiska snowboardowego powodowała ból dupy i choroby naczyń wieńcowych ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

chcesz coś konkretniej to i pytaj o konkrety, bo od lania wody to są sprzedawcy
@Piotr--K: uuuuuuuuu.jpg ( ͟ʖ)
błędnie założyłem, że jesteś obcykany w temacie
krótki słownik zatem

jibbowcy to streetowi deskarze, tak jak skejciści szorują raile, murki i co tylko się da "na mieście"
również "parkowe szczury" bo popylają w snowparkach
kompletne świry po całości

wiązki - wiązania snowboardowe

łyżka / łycha (highback) to pionowa, odchylana część wiązania, o którą opiera się but
https://www.absolute-snow.co.uk/pages/CMS/Images/Bindings/Binding-Parts.jpg

responsywność to szybkość reakcji - w