Wpis z mikrobloga

Na dzień dzisiejszy - 22.11.2021 - z Polski po staremu tj. bez szczepień, testów i kwarantanny można wlecieć do czterech krajów. Są to Kolumbia, Meksyk, Kostaryka i Watykan. O ile nic mi się nie stanie to plusujących ten wpis zawołam za rok i poinformuję o aktualnym stanie rzeczy. Coś mi niestety mówi, że nie będą to optymistyczne wieści - obym się mylił!
Uprzedzając pytania - mapka z https://blog.wego.com/international-reopening/
#koronawirus #podroze #podrozujzwykopem
Pobierz klamkaodokna - Na dzień dzisiejszy - 22.11.2021 - z Polski po staremu tj. bez szczepi...
źródło: comment_16376104059Zhb7IDBqe5XBoL3NDlf4U.jpg
  • 13
teraz to już jest pikuś w porównaniu z wewnętrznymi restrykcjami


@4000: zalezy dla kogo. test da sie podrobic, o "passport" trudniej. wiec generalnie jako nieszczepiony wleciec mozesz w sporo miejsc, a na miejscu jak ktos nie chodzi po restauracjach itd., to da sie zagospodarowac wolny czas.
btw. do Kolumbii nie trzeba testu gdzies od ~czerwca tego roku. ale fakt, bardzo zle wyglada najblizsza i srednioterminowa przyszlosc podrozujacych
@klamkaodokna: to ja tez trochę jeżdżę, ale dla mnie to paranoja. Wróciłam niedawno z Meksyku - tam na lotnisku co tydzień były inne zasady. Raz wymagali czegoś, innym razem nie, ale za to coś innego sprawdzili :D

mam bilety do Maroko - dzisiaj mogę lecieć bez problemu, ale czy w lutym będzie dalej tak samo? Kto to wie :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@panienka_seledynowa: w Meksyku też byłem od stycznia do maja tego roku i jeśli chodzi o testy to chyba nigdy ich tam nie wymagali, lekki syf może być jedynie z wymogiem posiadania biletu powrotnego czy dowodu zakwaterowania - często zmieniały się też obostrzenia dot. restauracji itp.
Teraz obawiam się, że ogólnoświatowa komuno-psychoza zaczyna przyspieszać i faktycznie świat dla podludzi bez qr kodu może się momentalnie zamknąć ( ͡° ʖ̯ ͡
@klamkaodokna: ja się tylko zastanawiam ile to moze potrwać? Liczyłam, ze z roku na rok będzie spokojniej i przystępniej dla normalnego człowieka, a tu jak na razie jest coraz więcej debilizmów :D

Brat jedzie teraz do Luksemburga na święta a stamtąd do Francji. I dostaje informacje, ze jego Covid passport musi byc nie starszy niż 6 m-cy jak będzie wjeżdżał na teren Francji :<
@4000: mysle nad Kolumbia ale loty dosc drogie (chyba, ze komus sie chce siedziec 14h w Stambule) i dopiero w drugiej polowie stycznia - wczesniej ultra drogie ( ͡° ʖ̯ ͡°) wiec jeszcze nie wiem czy sie zdecyduje