Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czym wyczyścić kamień w łazience? Zaniedbałem mocno ten temat i mam problem. M.in. mam kabinę prysznicową której drzwi na dole mają kółka. Chodzą one w takie szynie. Kamień spowodował, że kółka się nie kręcą. Całe są w kamieniu, paznokciem jak drapie to się sypie. A cała szyna też jest w kamieniu. Czym to wyczyścić? Tylko nie chce zniszczyć powierzchni kabiny. Boje się, że jak prysnę jakimś specyfikiem to może on zareagować z jakimś materiałem: kółka są plastikowe, w środku pewnie jakiś meta jest. Prowadnica jest z aluminium lub nierdzewki. Do tego szkło drzwi. Co polecacie? Ogólnie to jest tylko jeden z problemów, bo tego kamienia mam jeszcze dużo w innych miejscach tylko nie chce zniszczyć plastiku czy metalu.
#lazienka #mieszkanie #dom #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619bcfa21e9981000a580b54
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Ocet albo Kwasek cytrynowy podgrzać w czajniku i lać na armaturę schodzi kamień w oczach.
Kółka i drzwi bym zdemontował i dopiero czyścił
  • Odpowiedz
Ocet-zalej octem najbardziej zakamienione elementy, jeśli to nie możliwe to namoczoną w occcie szmatką to obłóż i tak z kilkanaście minut potrzymaj. Im dłużej tym lepiej kamień zejdzie. Może być tak że zabieg trzeba powtórzyć ale z pewnością najgorszy kamień zejdzie. A do utrzymania czystości w przyszłości i braku problemu z kamieniem polecam do czyszcenia robić pastę z sody oczyszczonej i occtu, dla ładnego zapachu mona dodać trochę mydła. Działa zawsze i
  • Odpowiedz