Wpis z mikrobloga

Wołam was ostatni raz pod tym tagiem #budujzwykopem, nowym tagiem jest #delicja, a czym sobie zasłużyło ciastko z galaretką żeby zostać nowym tagiem? A no tym że nasz projekt tak się własnie nazywa, jest to gotowy projekt który można znaleźć na kilku stronach internetowych. http://pracownia-projekty.dom.pl/kr_delicja.htm

Teraz trochę o mnie, korzystam z serwisu wykop już od ładnych paru lat, jednak jestem biernym użytkownikiem skupiam się na przeglądaniu głównej i gorących wpisów Lecha i całej reszty smieszkujących. Mam 24 lata, posiadam pewną wiedzę budowlaną którą zdobyłem dorabiając jako dekarz, obecnie pracuje dla pewnej sieci dyskontów którą tak bardzo lubicie, a dokładniej w logistyce, zarabiam coś koło średniej krajowej na czysto i wraz z moim różowym paskiem przymierzamy się do budowy domku.

Coś o projekcie.

http://static.pokazywarka.pl/i/2417097/778958.jpg

http://static.pokazywarka.pl/i/2417217/570891.jpg

W poniedziałek jestem umówiony z moim architektem, jak i kierownikiem budowy. Będziemy omawiać kwestie zmian w projekcie, a mianowicie:

-najbardziej istotna, zmiana konta nachylenia dachu, żeby oizdur mógł zagospodarować poddasze

-po wschodniej stronie postawienie wiaty garażowej, wiadomo po co

-zamiana łazienki na kotłownie i odwrotnie, żebym miał osobne wejście do kotłowni

i kilka mniejszych mniej istotnych ale o tym innym razem.

Za co, za ile i kto będzie budował.

W większości za kredyt ale mamy też trochę oszczędności, cała inwestycje planuje ogarnąć za kwotę nie większą niż 230 000 zł. Większość robot będę wykonywał z pomącą rodziny(tata hydraulik, kuzyn elektryk, itd.).

Co już mamy?

A no mamy już działeczkę od moich rodziców która jest w trakcie podziału, geodeta zapewniał mnie że na początku roku już formalnie będę właścicielem. W trakcie tych czynności jestem w stanie załatwić decyzje o warunkach zabudowy(sprawa w toku) więc wszyscy sąsiedzi już wiedzą :)

Budowę planuję rozpocząć w okolicach wiosny.

Zainteresowanych odsyłam tutaj http://www.dawid13.mojabudowa.pl/?page=1 Jest kilka blogów na temat tego projektu. Zapraszam do obserwacji.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wilczywilk: chyba sie nie do konca rozumiemy... ja jezeli jestem zainteresowany budowaniem, to subskrybowalbym ogolny tag #budujzwykopem, a jezeli kogos by interesowala tylko konkretna budowa to wpisuje #delicja. Poza tym o wiele latwiej sie bedzie dowiedziec o nowej budowie, jezeli juz subskrybujesz glowny tag
  • Odpowiedz
@wspodnicynamtb: styl jest klasyczny, nie rzucający się w oczy. To jest dom jakich buduje się wiele. Jesteśmy po prostu jeszcze przyzwyczajeni do nietypowego domu Ireckiego ;) Fajnie będzie dla odmiany zobaczyć jak buduje się taki "zwykły" dom :)
  • Odpowiedz
@wilczywilk: To, że się buduje to jest fakt, ale czy tak powinna wyglądać nowa architektura mieszkaniowa? Myślę, że jednak "nietypowy" dom Ireckiego powinien być brany za przykład typowego. Wtedy cała polska architektura by zyskała. Nie jestem do niczego przyzwyczajona, mam własną opinię o budynkach i własny gust:) A przyszłemu posiadaczowi domu życzyłam powodzenia z delicją (żeby nie było).
  • Odpowiedz
@m__b: Ok teraz rozumiem co miałeś na myśli :) Kwestia jest chyba tego, że tag #budujzwykopem był do tej pory prowadzony przez Ireckiego. Teraz natomiast przekształca się w ogólny tag o budowaniu.

Mam tylko nadzieję, że nie umknie mi gdzieś kolejny wpis Ireckiego jako, że on używa tylko tego tagu.
  • Odpowiedz
@wspodnicynamtb: ja w tym miejscu nabrałbym pewnej obawy, od nietypowości/oryginalności bardzo bliska droga do kiczu. Wg mnie jeśli ktoś ma kasę to niech buduje kreatywnie bo wiadomo, że raczej potworek z tego nie powstanie (dobry architekt kosztuje). Natomiast przy stawianiu tanich prostych domów nie ryzykowałbym dopóki np jakiś inwestor nie postanowi we własnym zakresie postawić całego osiedla.

Poza tym nawet taki domek można wykończyć nowocześnie :)
  • Odpowiedz
@wilczywilk: Trzeba bardzo przesadzić, aby od minimalizmu (jaki dało się zauważyć w domu ireckiego) przejść do kiczu. Już prędzej przy typowych (wg Twojego postrzegania) domkach dołożenie kolumn, tympanonu czy fantazyjnie kutych balustrad tworzy nam arKITekczer. Z drugiej strony minimalistyczny dom wcale nie musi oznaczać zimnego sześcianu i również może być ciepły oraz przytulny.

Wiesz, w drewnianej chatce możesz sobie nawet kino w środku zrobić. Ale mnie w ogóle nie o
  • Odpowiedz
@wspodnicynamtb: przeglądając katalogi (robię to dość często, taka powiedzmy pasja ;) ) już teraz widzi się znaczną zmianę w tendencjach projektowania. Myślę, że jeszcze kilka lat i taki dom Ireckiego będzie aktualnym standardem. Architektura czy też styl ma to do siebie, że się ciągle zmienia, ludzie (szczególnie młodzi) coraz częściej starają się za tym stylem podążać.

Ja fanem tego projektu też nie jestem ale wiem, że nawet z takiego domu
  • Odpowiedz
@wilczywilk: Jako iż jest to moja branża - też widzę pozytywy. Nie prognozuje na przyszłość, bo architektura nie zmienia się tak szybko jak moda. Mentalność ludzi i przywiązywanie uwagi do stylu budynków to w ogóle rozważania na długie noce. Jako, że przyszły właściciel domu jest młody, to jednak liczyłam na to, że wybierze coś innego w tej samej cenie i metrażu. Zawsze można się porównywać do gorszych, ale nie sztuka;)
  • Odpowiedz
@wspodnicynamtb:

ale czy tak powinna wyglądać nowa architektura mieszkaniowa?


Co znaczy "powinna"? Powinna wyglądać tak, jak budujący uważa, że jest ok. Mówisz jak goście Pytania na śniadanie o jakimś nowym trendzie, mentalności itp. pustosłowiu, a jednocześnie jako przykład tej nowej jakości podajesz barak bez okien obity dla niepoznaki kilkoma deskami.
  • Odpowiedz