Wpis z mikrobloga

1960€ miesięcznie. 555€ czynszu, 75€ prąd, 50€ internet, 120€ miesięcznie na benzynę na dojazdy, 410€ leasing auta.. 1210€ kosztów stałych, nie licze „życia”. Typowy Holender zarabia 2500€. A czynszu mam tylko 555 bo mieszkam przy granicy po stronie niemieckiej. W holandi za to mieszkanie musiałbym zapłacić z 800/900€. Nie wiem jak można twierdzić ze tu jest lepiej. W Polsce na dzień dobry dają 4k netto w byle jakiej robocie. Ceny w------o w kosmos. E10 kosztuje 1,6€. A było rok temu po 1,2€. #emigracja
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Bombelek92: w Polsce mieszkanie z opłatami prawie 2k, jedzenie 1k, paliwo 500zl, telefon i internet 100zl, leasing 1000zl, oh wait...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ptasiek2: nie jestem po filozofii. Szukanie na pracuj.pl zaczynam od wpisania serwisant. I tak, serwisant widłaków w jugendrichu dostaje na dzień dobry 4000 netto i auto służbowe.
  • Odpowiedz
@Bombelek92 mieszkamy w piątkę, ja kuzyn różowa i jeszcze jedna parka. tak wiem że wydaje Ci się to nierealne, ale mieszka się zajebiście. miałem okazję mieszkać z litwinami, rumunami, ze starymi babami i było od c---a przebojów, no ale.. co miesiąc odkładam około 80% wypłaty - a zarabiam nieco mniej od Ciebie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: w kraju gdzie robisz 50.000 rocznie, tak nowe auto to podstawa żeby dojechać do pracy i nie stresować się że auto się rozsypie. To był dla mnie największy szok ile w DE robi się km rocznie. Auto mam od czerwca i ,23.000 już nabite.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kretik112: ja tez byłem chłopakiem z barakow. Mieszkałem na bungalu w 5 i było śmiesznie bo co weekend melanż i zawsze się coś dzialo. Ale mam już 28 lat i zaczynam potrzebować przestrzeni i standardów życia. Nie umiał bym już tam wrócić.
  • Odpowiedz
@Bombelek92: nowe auto to ok ale za 410 euro to nie jest auto dla kogoś kto zarabia 2000 i porównanie z polską jest bez sensu.
400€ płacę za Stelvio żony i to nie jest najtańszy samochód.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matabora: kto nie wyjechał za granicę ten nie zrozumie jaki to ból być nie u siebie i dopóki można to zasypać wiaderkiem eurasów można zacisnąć zęby ale dojczedream się skończyl jest tu taka sama chujnia jaka miałem w PL i brak perspektyw na polepszenie sytuacji. Tutaj zawsze będę polnische schweine i człowiekiem 3 kategorii nawet pomimo tego że znam język niemiecki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: ja tyle place za VW tcross bo mam limit 36.000 rocznie. Jak mam jeździć c-----ą dacia Sandero to tym bardziej wolę wrócić do pl i nie mieć auta w ogóle a nie jak tutaj 1000km miesięcznie do pracy i nazot.
  • Odpowiedz