Wpis z mikrobloga

Mirki z #bojowkapiekarska, potrzebuję porady - jak zabrać się za pieczenie chleba w garnku rzymskim? Co poradnik na internecie to inna metoda, a zastanawiam się, jaka według Was jest najlepsza. O ile wszystkie poradniki zgadzają się co do namoczenia garnka przed pieczeniem, to co dalej? Smarowanie olejem/masłem - nagrzewanie - i dopiero wtedy przełożenie chleba z koszyka? Czy już na czas wyrastania po formowaniu umieścić chleb w garnku? Są jeszcze jakieś inne protipy które warto znać?
  • 4
@koraki: gdzieś mi zaleciało, że rzymski jest niby lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) i podkusiło mnie przeczytać więcej niż jedno źródło, teraz mam w głowie mętlik. Najwyżej spróbuję obie metody i dam znać, która wyjdzie lepiej.
@Mateusssz: pieke zarowno w żeliwnym jak i rzymskim. Rzymski podłużny, żeliwny okrągły - taki zestaw mieści sie jednocześnie do piekarnika.
Kilka lat temu temu tez prserabialem tekat jak podejść do rzymskiego, bo z zeliwnym raczej wiadmo. I powiem Ci ze nie ma dla mnie roznicy w traktowaniu wypieku w tych dwóch naczyniach - wstawiam obydwa do zimnego piekwrnika, piekarnik na 250 st, jak osiągnie temperature to jeszcze z 5-10 min i