Wpis z mikrobloga

Potrzebuję smartfon do nawigacji rowerowej. Będzie on montowany bezpośrednio na kierownicy, więc wstrząsy, deszcz i pył to jego środowisko pracy.

Co będzie lepsze?

Sprzęt mało znanej firmy, gorsze parametry techniczne, ale za to ma certyfikat militarny, spełnia normę ip68, no i w ogóle podobno jest pancerny:
Hammer Explorer

Sprzęt znanego producenta, lepsze parametry techniczne + dokupienie "pancernej" obudowy
Samsung Galaxy m12

#smartfon #podrozerowerowe #gravel #survival #buschcraft #outdoor #hammer #galaxym12 #technologia

Który telefon wybrać?

  • Hammer energy 28.6% (2)
  • Samsung galaxy m12 71.4% (5)

Oddanych głosów: 7

  • 4
  • Odpowiedz
@Mistrzrozkimnki: te „certyfikaty militarne” to trochę jednak marketing. W dupę dostanie wnętrze telefonu, od drgań.
Podobno najdelikatniejsze są układy stabilizacji w kamerkach, ale od deformacji płyty głównej może się popsuć reszta.
Może, ale nie musi.
Jeśli szedłbym w takie rozwiązanie, to do ciorania na rowerze użyłbym starego smartfona, którego nie szkoda.
  • Odpowiedz
do ciorania na rowerze użyłbym starego smartfona, którego nie szkoda


@wykopyrek: Stary właśnie zakończył życie a innego nie mam. Chyba wezmę tego Samsunga. Tańszy i wydajniejszy a po dokupieniu odpowiedniej obudowy wytrzymałość pewnie porównywalna z Hammerem
  • Odpowiedz
@Mistrzrozkimnki: to jest wytrzymałość skorupy. Obudowa niczego nie robi z wnętrzem. Drania przenoszone są z minimalnym tłumieniem.
Pamiętaj, że to z tego smartfona będziesz wzywał pomoc jak coś się podzieje.
Ja nawigowałem zawsze na pamięć, przeglądałem kolejne 30min trasy, potem telefon do kieszeni i jazda ku przygodzie.
  • Odpowiedz