Wpis z mikrobloga

@jakos_to_bedzie_albo_i_nie dobra, podejmę ostatnia próbę. Ja zaszczepiłem się po przechorowanou po konsultacji z lekarzem,który stwierdził że na podstawie aktualnych danych odpowiedź organizmu będzie silniejsza. Można więc uznać ze moja opinia co do szczepien8a6po przechorowaniu to 'warto się zaszczepic'. Odpowiedziałem na Twoje kolejne pytanie. Czy teraz odpowiesz na moje - czego tak się boisz w szczepieniu, co niby może się wydarzyć za kilka lat?
  • Odpowiedz
@jakos_to_bedzie_albo_i_nie dobra, podejmę ostatnia próbę. Ja zaszczepiłem się po przechorowanou po konsultacji z lekarzem,który stwierdził że na podstawie aktualnych danych odpowiedź organizmu będzie silniejsza. Można więc uznać ze moja opinia co do szczepien8a6po przechorowaniu to 'warto się zaszczepic'. Odpowiedziałem na Twoje kolejne pytanie. Czy teraz odpowiesz na moje - czego tak się boisz w szczepieniu, co niby może się wydarzyć za kilka lat?
  • Odpowiedz
@Abaddon84 pytasz dlaczego nie chcemy się szczepić. Ja się Ciebie zapytam dlaczego chcesz się szczepić, skoro wszystko wskazuje na to że szczepionka nic nie daje. Mam dwóch bliskich kolegów po szczepieniu parę miesięcy temu, bo chcieli pojechać na wakacje. Teraz obydwaj chorzy na covida w jednym czasie. W ogóle ten covid u nich teraz to śmierdząca sprawa bo ogólnie narzekali na złe samopoczucie już od jakiegoś miesiąca. Szybkie testy wywalały im pozytyw
  • Odpowiedz
skoro wszystko wskazuje na to że szczepionka nic nie daje


@qenik: Na czym dokładnie opierasz swoje przekonanie, że szczepionka nic nie daje? Pisząc, że wszystko na to wskazuje masz na myśli jakieś konkretne dane/statystyki, które możesz przywołać, czy tym "wszystkim" jest historia Twoich dwóch kolegów?
Porównania liczby zaszczepionych i niezaszczepionych ciężko chorujących i zmarłych pokazują przecież, że szczepionki coś jednak dają. Np. dane z UK https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1025358/Vaccine-surveillance-report-week-41.pdf pokazują, że szczepiąc się kilkukrotnie
mezosomy - > skoro wszystko wskazuje na to że szczepionka nic nie daje

@qenik: Na ...

źródło: comment_1637432616GkCG4nL48B6Z0vwK9kLlHs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mezosomy no i jak to przebadano że niby po zaszczepieniu łagodniej się przechodzi?
Chcesz statystyk? Porównaj sobie ilość testow+ilość zakażeń+ilość zgonów z ubiegłego roku, gdzie nikt nie był zaszczepiony do teraz, gdzie w niektórych krajach jest 80- 90% dorosłych zaszczepionych a planują lockdown.
  • Odpowiedz
ile razy szczepili cię np. na gruźlicę?


@Chris_Karczynski: Typie nie załamuj mnie XD dlaczego przyjmujesz, że każda choroba i czynnik ja wywołujący jest taka sama?

Gruźlicę wywołują prątki bakterii, a nie wirusy jak w przypadku Covid. Wirusy dużo szybciej mutują i stąd szczepionki "działają krócej"

Ocenia się, że szczepionka na gruźlicę działa kilkanaście lat, a nie całe życie i szczepi się nią tylko dzieci dlatego, że dzieci są najbardziej narażone na
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: To czemu na covid szczepią nawet młode i zdrowe osoby zamiast tych najbardziej narażonych? Skoro przez to wirusy mutują to co pół roku trzeba będzie się szczepić? Covid jest tak groźny, że ludzi zmusza się do zaszczepienia. i jeszcze te dawki przypominające o pandemii jakby maseczki nie wystarczały
  • Odpowiedz
no i jak to przebadano że niby po zaszczepieniu łagodniej się przechodzi?


@qenik: Przeanalizowano liczbę osób zaszczepionych i niezaszczepionych wśród chorych na COVID-19 wymagających opieki szpitalnej. Liczby pokazują, że zaszczepieni wymagają takiej opieki rzadziej - szczepienie zmniejsza ryzyko ciężkiego przebiegu. Ze zgonami tak samo.

Porównaj sobie ilość testow+ilość zakażeń+ilość zgonów z ubiegłego roku, gdzie nikt nie był zaszczepiony do teraz


No i liczba zgonów i hospitalizacji w stosunku do liczby zakażeń
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@qenik: wszystkie dane pokazują, że szczepienia działają, bo statystycznie znacznie zmniejszaja ryzyko zakażenia, ryzyko ciężkiego chorowania i ryzyko śmierci, a ty dajesz jakieś anegdotyczne przykłady
  • Odpowiedz