Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: dlaczego? W sensie ze nie powinno tak dużo ludzi tak długo tam siedzieć po prostu? No nie powinno ale to akurat nie my tam ich trzymamy. My możemy tylko udzielić pomocy już tym po naszej stronie.
nie ma to jak przedzierać się nielegalnie przez granicę w północnym kraju kiedy zbliża się zima z dzieckiem na rękach. Super pomysł.


@DexterFromLab: nie ma to jak łapać tych ludzi po polskiej stronie i zamiast deportować to wywalać do lasu, żeby umarli. Do tego rząd wcale nie stara sięrozwiazac szybko problemu, im pasuej ta sytuacja
@szybki_zuk: problem polega na tym że jeśli nasz rząd wziął by na siebie utrzymanie i deportacje tych ludzi to po nich przyszli by kolejni. Mogli byśmy tego finansowo nie udźwignąć a Łukaszenka liczył by tylko dolary na przemycie. Zatrzymując tych ludzi zwracamy odpowiedzialność za ich życie i zdrowie na Białoruś która jest za to odpowiedzialna. Obecność tych ludzi na naszej granicy to zasługa tylko i wyłącznie polityki Moskwy, więc niech oni
problem polega na tym że jeśli nasz rząd wziął by na siebie utrzymanie i deportacje tych ludzi to po nich przyszli by kolejni.


@DexterFromLab: ale ja nie mówię o wpuszczaniu ludzi, tylko o tym co sięrobi z tymi złapanymi gdzieś w lesie w Polsce. To jest nieludzkie i doprowadza do śmierci. To w żadnym stopniu nei wyklucza skutecznego rozwiązania problemu, czego rzad i tak nie robi.

Obecność tych ludzi na naszej
@DexterFromLab: Nic by się nie stało jakby tych ludzi, którzy i tak jużprzekroczyli granicę złapano, osadzono w ludzkich warunkach i deportowano lub przyznano status uchodzcy (bo niektorzy by go zapewne dostali)


@szybki_zuk: Tutaj się z tobą zgodzę. Nie widzę problemu w przyjęciu i nadaniu statusu uchodźcy osobie która uciekła z kraju ogarniętego wojną. Myślę też że wszyscy ludzie którzy przekroczyli granicę po prostu w poszukiwaniu lepszego życia, a zostali prześwietleni
@szybki_zuk: Ale co do osób które po prostu chcą przekroczyć granicę żeby dostać się do Rajchu to nie mam żadnego współczucia. Z resztą z tego co mi wiadomo to ludzie którzy wymagają pomocy medycznej i zostaną schwytani przez straż graniczną tę pomoc otrzymują. I wnioski o azyl też są rozpatrywane, więc wszystko jest w porządku. Są osoby które dostały u nas azyl.
@DexterFromLab: > Ale co do osób które po prostu chcą przekroczyć granicę żeby dostać się do Rajchu to nie mam żadnego współczucia. Z resztą z tego co mi wiadomo to ludzie którzy wymagają pomocy medycznej i zostaną schwytani przez straż graniczną tę pomoc otrzymują. I wnioski o azyl też są rozpatrywane, więc wszystko jest w porządku. Są osoby które dostały u nas azyl.

@DexterFromLab: Nie no jasne, ktoś chciał znaleźć