Wpis z mikrobloga

@Macieeeg: @sylwke3100: Znam osobę która miała katarek i lekką grypkę, a brak węchu i tym samym smaku przez 8miechów trzymał. W pierwszej fali chorował. Lekarz kazał atakować często nos zapachami. Powąchać kawę, dżem, cytrusy i inne mocne zapachy. Ćwiczyć czujniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Macieeeg: @sylwke3100: Znam osobę która miała katarek i lekką grypkę, a brak węchu i tym samym smaku przez 8miechów trzymał. W pierwszej fali chorował. Lekarz kazał atakować często nos zapachami. Powąchać kawę, dżem, cytrusy i inne mocne zapachy. Ćwiczyć czujniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@krissrusz: Jak miała lekki katarek to mógłby być zaatakowane zatoki. Przy zatokach też może być utrata bądź pogorszenie smaku/zapachu
Nie ma reguły ja przeszedłem ciężko, ale węch wrócił tydzień po ustąpieniu objawów, a żona chyba z pół roku nie czuła zapachów, albo czuła zapachy, których nie było (np. mówiła, że jej śmierdzi trupem). Covid trzeba przechorować, jak będziesz czuł, że robi się źle (słaba saturacja, przyspieszony płytki oddech) to koniecznie antybiotyk, bo to znaczy, że rozwija się zapalenie płuc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: Katar i zatoki to miał może tydzień zatkane. Poźniej nos czysty a węchu nic a nic przez długi czas.

@krissrusz: Zatoki to nie tylko katar. Ja nie raz miałem zatoki bez kataru. Baa raz zostałem wysłany na test i wynik negatywny (nie byłem zaskoczony)
@megawatt: covid toruje drogę bakteriom, które atakują płuca. Obrazowo można powiedzieć, że otwiera przed bakteriami wszystkie drzwi. Przestudiuj sobie, co dostają ludzie w szpitalach - są to zwykle sterydy wziewne i właśnie antybiotyki + oczywiście tlen. Grypa jest też wirusowa, a powikłaniem po niej może być bakteryjne zapalenie płuc.

Należy jednak pamiętać o tym, że koronawirus może prowadzić do nadkażenia bakteryjnego. Wtedy właśnie lekarz może podać zarażonemu antybiotyki. Informacje te podała
covid toruje drogę bakteriom, które atakują płuca. Obrazowo można powiedzieć, że otwiera przed bakteriami wszystkie drzwi. Przestudiuj sobie, co dostają ludzie w szpitalach - są to zwykle sterydy wziewne i właśnie antybiotyki + oczywiście tlen. Grypa jest też wirusowa, a powikłaniem po niej może być bakteryjne zapalenie płuc.


@igns: ja wiem jak to działa, tylko o ile grypa sama z siebie wywołuje rzadziej zapalenia płuc i tak jak piszesz toruje to
Ja takim zestawem mamę leczyłem przy pierwszej 'fali':

Witam. C 1000j. Co 12godzin 1 kapsulka.
Witam d3 4000j. 2xdziennie 1 kapsulka.
Melatonina 2tab na noc.
Cynk 3 razy dziennie 1 tab.
Kompleks witam B 1 tab dziennie i b12 na noc.
Acard x2 dziennie
Kwas Omega 3 3razy dziennie