Wpis z mikrobloga

Cześć,

Przygotowałem opracowanie + kalkulator dla Polskiego Ładu (°°
Opracowanie uwzględnia:
- przychód miesięczny
- ZUS
- Wysokość ryczałtu
- Koszty netto
- IP BOX
- Rozliczanie z małżonkiem

Dzięki kalkulatorowi można przetestować różne kombinacje i wybrać formę opodatkowania dla siebie.

https://www.kalkulatorb2b.pl/polski-lad

Dziękuje wszystkim za wsparcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - Trzymajcie się prywaciarze!

#polskilad #nowylad #programista15k #podatki #b2b #firma

Popełniłem mema dla zasięgu :)
Pobierz
źródło: comment_1637187187TkNIjVCjMtiPQ7UYnzNh3p.jpg
  • 26
@mihau07: Dochody roczne mogą być na minusie, gdy wprowadzone zostaną zbyt duże koszty.
Tak arkusz "Składka zdrowotna" jest pod tym względem uproszczony, aby móc przeanalizować samą składkę zdrowotną bez pozostałych parametrów. W głównym arkuszu powinno być już poprawnie :)

Jak masz jakiś konkretny przypadek, możesz zawsze podesłać mi na maila - wtedy zweryfikuję dokładnie.
@genmic: Cześć, mam pytanie do zaktualizowanej wersji. Po wpisaniu stawki 110, 8 h i 21 dni, ZUS preferencyjny i skala oraz rozliczanie z małżonkiem (0) wychodzi mi 14.990,96 PLN na czysto. Dlaczego, gdy zwiększam dochód małżonka, to rośnie mi podatek? Wychodzi mi ok. 200 000 przy tej stawce, więc jest jeszcze 40 000 zapasu przed drugim progiem.
@Woo-Cash1900: Obliczenia wyglądają tak, że podstawa opodatkowania to: 189709.24

Dodając zarobki małżonka np. + 10000.00, kwotę tę wliczam jako podstawę opodatkowania tj. 198709.24 i z tej obliczany jest podatek dochodowy co wpływa na końcowy wynik - finalnie doliczany jest podatek współmałżonka.

Zastanawiam się, czy to zmieniać. Możliwe, że dodanie przełącznika, który by wliczał / odliczał ten podatek rozwiązałoby problem.
@genmic: Jeśli chcę porównać, czy opłaca mi się ryczałt czy skala, to nie interesuje mnie podatek małżonka, bo on się nie zmienia, a jeśli wybieram ryczałt, to nawet nie mogę wpisać zarobków małżonka, więc nie mam jak porównać. Tak więc coś takiego byłoby pożądane.