Wpis z mikrobloga

Ile to jest 200 tys euro:
- niezbyt duże mieszkanie w Warszawie,
- kilka godzin dopłat do TVP,
- roczne pensje dwóch aniołków Glapińskiego (w 2019, teraz pewnie tyle zarabiają w kilka miesięcy),
- 0,5% finału WOŚP w 2020

Czy wykopki bulwersujące się, że tyle ma dostać Białoruski Czerwony Krzyż mają po 12 lat? (Nawet zakładajac, że BCK rozkradnie, to są grosze). W tym wieku nie bardzo się rozumie sumy pieniędzy ponad 100 zł.

#bialorus #finanse #bekazprawakow
  • 15
ty wierzysz, że na Białorusi istnieje jakiś niezależny czerwony krzyż, a pieniądze te nie zostaną #!$%@? na cysterny samogonu z rasiji?


@WojciechM-ce: Jak odczytałeś zdanie "Nawet zakładajac, że BCK rozkradnie, to są grosze"?
@Andreth Odczytałem to tak, że w zasadzie pijesz do tego, że pieniądze nie trafiły do rzetelnej instytucji (jak my wszyscy), ale jeśli już by do takowej trafiły, to miałabyś problem, że za mało. A ja twierdze, że pół złamanego feniga nie powinni dostać od europejskiego podatnika, a za zniszczenia mienia na granicy, pozbierałbym te wszystkie iphony od tych co w tamtym czasie tam koczowali i wystawiał, je za co łaska Januszerce na
zniszczenia mienia na granicy


@WojciechM-ce: Zniszczenia mienia na granicy pewnie zamknęły się kwotą 10-20 tysięcy złotych (głównie drut poszedł), chyba że jakoś poważniej ucierpiały budynki przejścia granicznego (nie śledziłam). Jakiś chodnik podobno rozebrali, ale to po stronie białoruskiej. Pijani kibice po pierwszym lepszym meczu bardziej rozrabiają.

pozbierałbym te wszystkie iphony od tych co w tamtym czasie tam koczowali


@WojciechM-ce: Obawiam się, że to w większości podróbki.
@Andreth: jakiś czas temu czytałem podobną opinię. Dla prostego ludu takie kwoty jak 2 mld, czy 1 sasin są totalnie poza wyobrażeniem, bo to jest ponad to co on zarobi w ciągu całego swojego życia. Sam ten przedrostek! Milion, miliard? Abstrakcja, coś takiego nie istnieje. 700 tys? Łooooooo. Dlaczego? Bo tysiąc jest bardziej namacalny, nie jest tak abstrakcyjny. Gdyby to przedstawić w 0,7 mln to i pewnej części odbiorców z czym