Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy z #diablo2resurrected

Ostatni raz grałem w D2:LoD prawie 20 lat temu, teraz widząc nowe Diablo 2 z sentymentu kupiłem nową wersję. Problem w tym, ze nie wiem, w co inwestować w drzewku umiejętnośc, gdzie szukać przedmiotów itp.

Poszukałem oczwiście informacji w Googlach, ale na jednej stronie piszą tak, a na drugiej inaczej. Coś tam sobie wymaksowałem, ale kurde na 29 lvl barbarzyńcą nie mogłem zabić Diablo :/

Czy jest tu ktoś, kto to w miarę ogarnia temat i podpowiedziałby kilka rzeczy?
  • 11
@Kouros: Chciałbym przejść Piekło barbarzyńcą (jako cel).

1) Jakie drzewko umiejętności jest teraz najbardziej efektywne?
2) W jaki sposób je rozwijać na poszczególnych poziomach?
3) Gdzie najlepiej szukać przedmiotów? Gdzie teraz jest największe prawdopodobieństwo pojawienia się unikalnych itemów?
@chrzczonki: 1. nie ma że wybierasz jedno drzewko, skille z każdego są użyteczne, patrz na buildy, wybierz sobie jakiś i nim podążaj
2. jw, niektore buildy informują w jakiej kolejności rozwijać skille
3. po prostu lataj na bossów w kółko, barbarzyńcą najwygodniej farmić na travincal bo jest bardzo blisko i daje radę bez teleporta
@chrzczonki: https://web.archive.org/web/20200218095712/http://diablo.phx.pl/czytaj/strategie-barbarzynca

Webarchive bo IDR juz nie istnieje [*]

1) Te do bicia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zależnie od buildu. Okrzyki na support (BO to mus)
2) Na niskich nie ma znaczenia, dodawaj je tak żeby je ogarnąć. Masz 3 darmowe resety u Akary (po 1 na poziom trudności). Możesz albo od razu grać "zgodnie z buildem" i dodawać punkty jak PanBuildPrzykazał albo zrobić sobie reset np.
@MienciuskiPajonk: Dzięki za link! MF to premia do znalezienia magicznych przedmiotów? Tak, gram na PC online, odezwę się PW

@emitar: nie widziałem tej strony akurat, poczytam sobie na pewno, dzięki!

@psycha: w starej wersji właśnie najbardziej lubiłem barbarzyńcę, więc tak jakoś z rozpędu znów zacząłem grę od tej postaci.
@chrzczonki: skoro nie grałeś 20 lat to odpuść sobie wynalazki typu singer a idź w coś sprawdzonego - whirlwind, frenzy albo berserker. Do tego okrzyk zwiększający zdrowie i manę i do piekła dojedziesz. Taki naprawdę buildy się nic nie zmieniły od starych czasów.
Grasz na PC? Online?
@MoonlightSh: Pamiętam właśnie, że trąbą powietrzną najfajniej się grało, czyli to dalej zostało mocne, więc super. Okrzyk dopiero teraz zacząłem pompować, bo dodałem 20 pkt na mistrzostwo we władaniu mieczem (ale już się dowiedziałem, że można to zresetować, więc jest ok :) ). Tak, gram na PC online (ale dopiero, jak już mi dzieci pozasypiają i to też w przypadku, jeśli sam nie zasnę podczas ich usypiania :)