Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób ogarniętych w podróży po #portugalia
Czy na tydzień pobytu (wtorek-wtorek) warto pchać się na południe od Lizbony żeby coś jeszcze zobaczyć (okolice Faro), czy samo Porto, Lizbona i wszystko co pomiędzy wypełnią ten czas w pełni? Lądowanie w Porto, i w planach jest wynajęcie auta.
#podrozujzwykopem
  • 5
@gorillaz: bylam w Portugalii 2 razy i z pewnoscia chetnie wrocilabym do Porto i Lizbony na 2-3 dni na kazde miasto. Sa bardzo piekne i klimatyczne, wydaje mi sie, ze nie mozna sie tam nudzic. Takze tydzien moze byc nawet za krotko na te 2 miasta, serio jest co robic.
BTW - w Porto polecam odwiedziny w ktorejs winiarni porto, bardzo ciekawa wycieczka. Ja bylam w Calem. A swoja droga -
@factoryoffaith_ a masz może jakieś miejsca do polecenia pomiędzy tymi miastami? Tak z grubsza to plan jest na Aveiro, Coimbra, Nazare, Obidos, Peniche, Cabo de Roca i Sintra. Do tego Porto z Lizbona i chyba się zapełni.
@bulba1605 dzięki! Generalnie parcie jest bardziej na zielone tereny, a w Porto i Lizbonie trzeba główne miejsca odhaczyc. A może jakieś knajpy w Porto masz do polecenia?
@gorillaz: tutaj super trekking po drewnianych pomostach. Rzadko kiedy wracam w te same miejsca, ale tam byłam dwukrotnie i wrócę pewnie jeszcze ;) Trzeba zarezerwować bilet (jakoś €2) na ich stronie na konkretny dzień - nie da się kupić biletów tego samego dnia i na miejscu. Trekking dość łatwy, pod koniec (zakładając, że początek jest od strony Arouca) trochę wspinaczki, ale warto dla widoku wodospadu. Zaopatrz się w wodę, bo na