Wpis z mikrobloga

Wczoraj padłem atakiem jakiegoś spamu ukraińskich scamerow.
Zaczęło się od tego ze chciałem założyć konto na blockfi, ale nie przychodził mi kod aktywacji konta na maila wiec skontaktowałem się z supportem. Dodam ze sprawdziłem stronę czy jest legit. Dodatkowo w formularzu podawało się tylko problem i adres e-mail.
Dostałem wieczorem wiadomość ze znają problem i jest rozwiązany i żeby ponownie się zarejestrować to przyjdzie kod.
Po otrzymaniu kodu aktywacyjnego zatrzymałem się na etapie potwierdzenia dokumentu bo robiłem obiad. Wtedy zadzwonił do mnie gość z akcentem i mowi ze on dzwoni aby pomóc założyć konto do inwestycji, przedstawił się ze jakaś spółka bite lit group i ze czy rozmawia z (tu podał moje imię i nazwisko). Chwile się zawahałem bo podał moje dane, wie coś o założeniu konta na jakieś inwestycje. I gadka do mnie żebym pobrał anydesk to on pomoże i w tym momencie już wiedziałem ze to scam. Zacząłem drążyć temat ze niby robię to co mi każe, ze pobrałem anydesk i widzę cyferki do podania mu, trochę się zmieszał i powiedział ze skontaktuje się z kolega z innego „działu”. Powiedziałem ze już nie potrzebuje bo sobie poradziłem z kontem i się rozlaczylem. Potem dostałem spam telefonów z różnych numerów (naliczyłem 21 połączeń każdy z innego numeru) wiec korzystają z voipa. Po którymś telefonie powiedziałem mu jak zapytał czym chce handlować to ja ze strzechą na dachy, tu się zmieszał i rozłączył. Przy kolejnym połączeniu jakie odebrałem był #!$%@? i po błaganiu o pobranie anydesk zaczął gadać żebyśmy wpuścili Arabów przez granice XD zacząłem mówić do niego po rosyjsku i pytać skąd maja moje dane to mowi ze pewnie w lutym czy marcu rejestrowałem się na jakiejś reklamie na fb lub czymś innym z napisem zostaw kontakt jak chcesz inwestować. Nigdy czegoś takiego nie klikałem, oglądam regularnie sytuacje ze scamerami i ostrzegam zawsze o tym moja rodzine aby uważali.
Jak myślicie skąd mogą brać dane? Na stronie https://haveibeenpwned.com znalazłem info ze mój mail i telefon wyciekły prawdopodobnie z Facebooka.
Czy mieliście w ostatnim czasie taka sytuacje? #scam #kryptowaluty #oszukujo #oszustwo
  • 2