Wpis z mikrobloga

Kojarzycie go Tomasza Maciejczuka


@franek-wichura: Pamiętam go z czasów kiedy jeszcze miałem inne konto na Wykopie, był podejrzewany o bycie tzw. "pożytecznym idiotą". Został swojego czasu m.in. pobity w rosyjskiej telewizji na żywo, pojawiły się wtedy opinie, że to mogła być celowa ustawka, prowokacja. Zresztą można poczytać komentarze pod jego postami, link wyżej.
@franek-wichura: @BananowyAbazur: Nie był pożytecznym idiotą tylko rosyjskim agentem. Przez przypadek był na ukraińskich tyłach w Donbasie, w Kurdystanie jak Rosja miała kosę z Turcją, przy granicy z Kaliningradem jak była kwestia małego ruchu granicznego i na Wykopie też siał ferment. Teraz przerzucili go na inny odcinek.
@franek-wichura: Według wikipedii telewizja całkiem wiarygodna jak na Rosj, publikowała dużo afer korupcyjnych, łącznie z willą putina i córka putina. Przesłuchałem cały materiał z angielskim tłumaczeniem, które jest całkiem dobre. Generalnie narracja jest podoba jak w naszych mediach. Ten koleś z tego co wyczytałem był oskarzony kiedyś o bycie ruskim trollem ale obecnie dostał 30 letni zakaz wjazdu do Rosji. W wywiadzie mówi mniej więcej to co u nas w telewizji.
@franek-wichura: nie przyjmie, bo jeden jedyny raz, kiedy poszedl na takie debaty, to zostal zmiazdzony przez opozycjoniste. Btw. polskie media totalnie olaly ciekawe watki z zycia tego kolchoznika. Kilka miesiecy temu byl on celem spisku, ktory mial sie zakonczyc jego porwaniem i odcieciem jezyka. Jest nawet wideo jak na niego 'napadnieto'. Ogolnie, jest tak duzo ciekawych informacji i ciekawego materialu na Wschodzie, ale niestety za bardzo nikt tego nie pokazuje, bo