Wpis z mikrobloga

My tu gadu gadu, a funt najdrozszy w stosunku do zlotowki od 2016 roku. Pewnie zara peknie 5.50.
Z takich ciekawostek, to 1.03.2004 za funta placono 7.35 PLN i do tej pory jest to najwiekszy kurs w historii.
A sam funt jest jedna z najstarszych walut swiata: wprowadzony zostal do obiegu przez angielskiego krola Henryka II w 1158 roku.
Skrót £ pochodzi od łacińskiego słowa libra oznaczającego zarówno wagę, jak i jednostkę masy – funt. Z tej przyczyny nazwa waluty w jezykach romanskich tlumaczona jest jako "waga", np. w hiszpańskim i portugalskim libra, rumuńskim lira, francuskim livre.
#uk #waluty #pieniadze #ciekawostki
profumo - My tu gadu gadu, a funt najdrozszy w stosunku do zlotowki od 2016 roku. Pew...

źródło: comment_1637017004AnvIenXtrfOArI6gWL6gGl.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ynfluencer:
No i po podniesieniu stop spadki się zatrzymały na tydzień.

sA potem od nowa sytuacja na granicy i nasz przygłup w NBP.
Rynki widzą wojsko na granicy i pozbywają się PLNów. Dwucyfrowa inflacja robi swoje i tylko nakręca spiralę.

Nie rozumiem co tu jest do zastanawiania się?
  • Odpowiedz
@hero207: No, bo co da podniesienie stóp procentowych skoro działa na tydzień? W Turcji stopy są kilkanaście procent i jakoś inflacja zapiedala.

Może się mylę, ale według mnie to jest atak spekulacyjny na Polską walutę. Tak jak kiedyś było na Lirę włoska.

Na następnym podniosą do dwóch procent i co? Złotówka znów wzrośnie na chwilę, a potem spadnie?

Ja nie wiem, tylko teoretyzuje. Może się mylę, mnie też dotyka ta
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: No ja jestem zaladowany w zlotowki po same kukle a planuje zakup mieszkania w Londynie takze tego...

Atak gdyby byl, to bylby szerzej komentowany w prasie wydaje mi sie? Teraz czekam na grudniowa podwyzke stop i Swieta. Jesli rodacy nawioza waluty to kurs sie na chwile ustabilizuje ale na jak dlugo?

Ci debile z rzadu komunikujacy ze kryzys migracyjny moze potrwac miesiacami albo latami nie pomagaja sprawie. Generalnie to
  • Odpowiedz