Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#siecikomputerowe #pytaniedoeksperta #pytanie #wifi #sieci
#xbox #xboxseriesx
Mirki, mirabelki, możecie pomóc? :) Sytuacja wygląda następująco. Router TP Link Archer C9. Urządzenie ONT Halny, jeden port 1G. Światłowód. Problemem jest podwójny NAT. Zadzwoniłem do swojego ISP, co można zrobić, może ustawić na ONT tryb Bridge. Ok, ustawili. ONT jest podłączony do routera pod port WAN. Router działa w trybie router. Firmware najnowszy. Nie widać poprawy po ich zmianie. Co robić w tej sytuacji?
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: prawdopodobnie nie... Czyli to będzie wymagane również? Przydzielony adres IP przenosi do panelu logowania do tplinka. Ale działa tylko po WiFi. Na LTE nie działa ten adres.
a czy podwójny NAT jest problemem, tez kombinowałem, w końcu jak kabel się uszkodził podłączyłem konsole na Wi-fi mam podwójny Nat a multi działa w każdej grze co sprawdzałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ainam102: problemem u mnie zaś jest próba wspólnego meczu w FIFA 21. Przy próbie zaproszenia kumpla, po chwili następuje rozłączenie. Tak samo jest w sytuacji odwrotnej. Mnie wtedy rozłącza.
@Zero_Gravity: @ainam102: NAT jest problemem tylko wtedy gdy hostujesz grę i inni gracze łączą się bezpośrednio z twoim IP. Większość obecnych gier ma swoje serwery i możesz mieć i 10 NATów po drodze. Jesli masz włączony w routerze UPNP to konsola wyśle do routera rozkaz przekierowanie portu - wystawia odpowiednie porty na adres publiczny który powinieneś mieć na porcie WAN.