Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wymieniłem po chyba 2 lub 3 sezonach owijkę ma nową. Stara owijka była marki Specialized. Była bardzo wygodna. Po całym dniu nie bolały od niej dłonie. Po deszczu też było bardzo komfortowo. Minusem było to, że po jednej jeździe wyglądała paskudnie brudno i ciężko było ją domyć, bo brud bardzo mocno wchodził w jej miękką strukturę.

Nowa owijka to SUPACAZ SUPER STICKY KUSH red. Bardzo przyjemna w dotyku. Mięsista i dłoń leży jak na kanapie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na plus bardzo ładny wzorek i korki na imbus z anodowanego na czerwono aluminium.

Minusem jej to bardzo ciężkie zakładanie. Jak prawa strona została owinięta za pierwszym razem, tak lewą stronę odwijałem i zawijałem nieskończoną ilość razy (na pewno było to 10 razy a uważam że bliżej 15). Bardzo krótka a nawet sądzę, że troszkę za krótka o jeden obrót owinięcia na kierownicy. Po tym ile razy ją odwijałem i naciągałem, kompletnie nie ma na niej śladu - bardzo wytrzymała. Tolerancja do naciągania bardzo niewielka. Trzeba uważać, aby jej nie rozerwać w momencie kiedy jest naprężana pod kątem. Pasek od strony wewnętrznej jest raczej z średnio lepkiego sylikonu niż kleju.

Owijkę wstępnie polecam, ale zakładanie jej nie polecam osobom, które nie mają dużego marginesu związanego z cierpliwością. Zmieniłem też gumy na klamkomanetkach bo stare które miały już 7 lat zaczęły się mocno kleić. Podejrzewam że guma została zgryziona przez pot i czas.

Cenowo wyło dość sporo:
- Owijka 150 zł
- Gumy 40 zł
- Usługa 0 zł

#rower #szosa #serwisrowerowy
Baczy - Dzisiaj wymieniłem po chyba 2 lub 3 sezonach owijkę ma nową. Stara owijka był...

źródło: comment_1636744241c0qL4grSbnGTgpAYutiG2b.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sargento: po umyciu ładnie wyglądała ale do pierwszej jazdy.

@Hipodups: na pewno wrzucę info jak się sprawuje i czy warto tyle inwestować w tą konkretnie owijkę.

@piteerowsky: po tylu razach co ja odwijałem i zawijałem dałem sobie tolerancję na ten mały mankament. Obawiałem się że może mi pęknąć a to powinno się z czasem ułożyć. W starej owijce zaraz po zmianie też to tak wyglądało.
  • Odpowiedz
@Baczy: Fabryczna w tribanie wyglądała po 7 latach lepiej, niż ta specialized, a też nic nie bolało przez cały dzień jazdy xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogau: ta fabryczna była. Takiej jakości jak centymetr krawiecki. Stara owijka w dotyku zła nie była, jednak wizualnie odpychała.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hipodups: nie było jazdy. Jazda na rowerze będzie dopiero w przyszłym sezonie. Ten sezon z przyczyn prywatnych musiałem zakończyć w połowie września.
  • Odpowiedz