Wpis z mikrobloga

Od roku pracuje i wpadłem na pomysł, ze zacznę odkładać miesięcznie np 200zl przez bardzo długi okres 20-30 lat. Chciałbym te 200zl w jakiś sposób inwestować aby nie było to trzymanie w skarpecie, a pewnego rodzaju inwestycja, na której mógłbym sporo zyskać na przestrzeni tych wielu lat. W co byście lokowali pieniądze? Jakieś pomysły? #inwestycje
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Może złe sformułowałem post, ale ja oczywiście odkładam większa kwotę miesięcznie rzędu kilku tysiecy, te 200zl to coś na zasadzie małego dodatku na coś zupełnie innego. Chodziło mi np o coś na zasadzie kupowania bitcoina co miesiąc po 200zl. Wolałbym te 200 w coś „inwestować” niż przepić lub przejeść
  • Odpowiedz
@Uggy: Rozumiem, że odkładając kilka tysięcy miesięcznie, chcesz z tych extra 200zł miesięcznie wycisnąć jak najwięcej. Perspektywa wysokich zysków oznacza też większe ryzyko straty. Osobiście nie bawiłbym się w ofensywne inwestowanie z horyzontem 20-30 lat właśnie z tego względu. Natomiast jeśli już chcesz gdzieś to wrzucić to zastanów się, czy nie lepiej zmniejszyć częstotliwość i wpłacać np. co kwartał 600zł
  • Odpowiedz
@dzieju41: Tak po krótce dopowiem, że pisząc o kwartalnym wpłacaniu możemy zmniejszyć opłaty na wejściu w niektórych przypadkach (np. eMakler, DM Bossa)

Odnośnie Twojego pytania: Nie mam pojęcia jak świat będzie wyglądać za jakiś czas ¯\_(ツ)_/¯

Gdybym miał coś typować, inwestując bardzo ofensywnie (kolejność przypadkowa):
- > kryptowaluty (BTC, ETH, LTC) Raczej unikałbym scamcoinów, których jest ostatnio pełno
  • Odpowiedz