Wpis z mikrobloga

art. 10a ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt


@batas2: 'Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna."
OPka ma cały czas kontrolę nad psem. Pies jest wyszkolony i reaguje na komendy co wyczerpuje definicję kontroli nad psem.
@batas2: "Art. 77. [Niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia]
§ 1.
Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności,
@luk04330: Skąd wiem że nie zachowuje 100% kontroli, zawarłem to na początku wiadomości. Pies to zwierze kierujące się głównie instynktami. Odnośnie "cudowny argument", jest jak on jak najbardziej prawdziwy, wymyślasz że Opka kontroluje zwierze nie będąc przy zajściu. Twój argument nie ma podstaw. Jeśli jednak byłeś na spacerze w świetle prawa musisz to udowodnić. Odnosnie tego że ustawa tego nie precyzuje, oczywiscie nie tak się tworzy prawo, jest to zawarte w
@luk04330: problem jest taki ze jest to pies mysliwski, nie wiadomo jak sie zachowa, gdy poczuje ranne zwierze - czesto wtedy instynkt moze wziac gore i ciezko bedzie psa do siebie przywolac. A widzialam juz w zyciu za duzo psow rannych od dzika, a takze psy ktore ginely od dzika lub jelenia. dodatkowo w Polsce obecnie jest bardzo duzo wilkow, pies biegajacy po lesie moze wejsc w terytorium wilka, i raczej
@dorotka-wu: ja ogólnie jestem fanem smyczy ale też nie chciałbym aby wszystkiego ludziom zakazywano i jak OPka jest w stanie ograniczyć do minimum zagrożenie, bo zna miejsce, bo ma szkolonego psa itd to spuszczenie psa nie powinno być aż tak bardzo szykanowane. Jak wszyscy będziemy działać z głową to może jakoś damy radę zaspokoić potrzeby wszystkich grup. Nie dajmy się zwariować.
@luk04330: Tu nie ma znaczenia to czego chcesz a czego nie chcesz, prawo jest ustanowione i ty go nie egzekwujesz (chyba ze jestes policjantem czy odpowiednia straża). Prawo stanowi jasno, twoja luźna interpretacja nie ma podstaw. My jako ludzie możemy wpływać na prawo poprzez wybór odpowiednich organów które potem to prawo ustanawiają. "Nie dajmy się zwariować. " - Własnie po to mamy nasze prawo i ustawy aby nie trzeba było interpetowac