Wpis z mikrobloga

Nowy format VNL oferuje nam granie od 6 czerwca do 24 lipca. Potem miesiąc przygotowań i MŚ w Rosji zaczynające się 26 sierpnia. Najdłuższym okresem przerwy mógłby być maj, ale wiadomo, że top zespoły i zawodnicy potraktują ten okres jako przygotowania do VNL. Po najtrudniejszym sezonie reprezentacyjnym 2021, 2022 wygląda odrobinę lżej, ale to nadal jest terminarz napięty do granic. Bawi mnie ten dwumiesięczny VNL, ale skoro to dla fivb tak ważne to chce zobaczyć faktycznie zapowiadane korzyści marketingowe. Dobrze by też było obejrzeć również zapowiadane turnieje w różnych miejscach na naszej planecie oraz w końcu zobaczyć wypełnione hale. To było dla mnie najsłabsze - to, że 70% spotkań VNL było rozgrywanych przy trybunach zapełnionych w maksymalnie 50%, a reszta to mecze gospodarzy i to nie wszystkie, bo przydałby się też dobry rywal.
Nie wiem jak jest natomiast z przyszłorocznym formatem pod względem rozgrywania spotkań. Wiem, że mają być dwie ośmiozespołowe grupy, ale w jakim formacie będą grać to nie wiem. Pewnie każdy z każdym i dom-wyjazd. Generalnie te powolne szczątkowe informacje wychodzące o VNL to kolejna ciekawostka. Dowiedzieć się coś o VNL nawet w marcu-kwietniu to nie lada sztuka.
#siatkowka
  • 3
@Adzal: dla mnie tak samo - siatkówki jest za dużo, a za mało jest siatkówki jakościowej. W reprezentacyjnym sezonie jest za dużo mało ważnych spotkań. Spotkanie w VNL już nikogo nie grzeje, polityka kadrowa Heynena spowodowała, że nawet f6 nie jest postrzegane jako wymóg do docelowego grania. W klubie niby mamy takiego dobrego grania sporo, ale przez krótkie okresy przygotowawcze forma niektórych graczy jest chwiejna. W dołki może wpaść każdy kto
@vasos: @Adzal: Pocieszające jest tylko to, że grane jest 12 meczy w grupie zamiast 15 xD. A tak na poważnie - ma być tak, że gramy 1 tydzień mężczyźni - następnie 1 tydzień kobiety - 2 tydzień men - 2 tydzień kobiety - 3 tydzień men - 3 tydzień kobiety. Od wtorku do niedzieli w każdym turnieju każda drużyna zagra 4 mecze !, czyli de facto zagramy przez 3 tygodnie