Wpis z mikrobloga

@superkarol: a wiesz ze psy śpią średnio 15h na dobę? Jak czasem mój border ma ciężki i długi dzień to pada w oczach. Wystarczy ze znajomi przyjdą na ~6h to może 3-4 jest aktywna, przychodzi chce cos robić a potem jej cała postawa brzmi „spieprzajcie stad chce spać”
@franek13 Jasna sprawa, jak od szczeniaka jest uczona, że życie składa się z dwóch krótkich spacerów i potem nudzenia się to nic dziwnego, że nie ma energii i pada zmęczona.
Moje psy przechodzą ze mną 12-15km dziennie, godzinę biegają z innymi psami na wybiegu i przy dwóch treningach dziennie wracają do domu i nadal mają ochotę się bawić.
Wiadomo, nie wszystkie rasy są takie i nie każdy pies wymaga zarówno fizycznego zmęczenia
@superkarol: No i tez pudło w tym przypadku. My spędzamy z nią dużo czasu na dworze, a tym bardziej w weekendy. Do tego jeździ w góry, na Mazury, za granice typu Chorwacja itd. Totalnie uwielbia aktywność fizyczną, problemy są z borderami które maja „#!$%@?” w oczach i właśnie nie potrafią odpoczywać tylko cały czas nawalanka, czy w domu czy na spacerze. Po prostu widzę, że pies normalnie się meczy i szerzenie
@superkarol: Pamiętaj tez, że jak ktoś bierze psa do owiec to te psy maja inna charakterystykę i inaczej wyglądają. To inne hodowle, te bordery które widzimy w parkach w miastach to są bardziej przystosowane przez hodowców do „normalnego” życia, a nie ciągłej pracy. Chodziłem na zajęcia z owcami i rodzinka miała 18 borderow, które wyglądały fizycznie zupełnie inaczej - wytłumaczyli dlaczego. Ciężko było poznać ze to BC