Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 266
W końcu kupiłem swój pierwszy samochód - Mazda 3 pierwszej generacji rocznik 2007, silnik 1.6 105KM, benzyna + gaz. Dość duży przebieg bo 280 tys. ale bardzo zadbana - silnik chodzi gładko, zawieszenie ładnie pracuje, a pod spodem praktycznie brak rdzy, progi idealne jak na 14 lat eksploatacji.

Dałem 8,5k za autko wraz z nowiutkimi letnimi i zimowymi oponami. Facet na stacji diagnostycznej gratulował mi egzemplarza w tak ładnym stanie. Na razie do zrobienia w sumie tylko sprzęgło, które trochę ślizga. Oprócz tego umyć, tankować i jeździć. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#motoryzacja #chwalesie #mazda
Dokkblar - W końcu kupiłem swój pierwszy samochód - Mazda 3 pierwszej generacji roczn...

źródło: comment_163657476220RE4l1iLsyCaiY2vHlLHa.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@Dokkblar: kocham ten samochód - jeżdżę taką samą mazdunią od dwóch lat, ten sam rocznik i silnik. jeżeli nie masz rdzy dookoła to pewnie jest po poprawkach jak moja xd jakby ci się coś zaczęło psuć to sprawdzaj na początku złączki od kabli
  • Odpowiedz
@Dokkblar: No i gratki, pamiętaj tylko o okresowych wymianach (zgodnej z zaleceniami producenta) elementów eksploatacyjnych i zrobisz nią kolejne 280k.
W przypadku LPG pamiętaj że te wtryski zużywają się znaczenie szybciej niż benzynowe więc co 50-60k odwiedź gazownika w celu sprawdzenia ich stanu/poziomu korekt.
  • Odpowiedz