Wpis z mikrobloga

Cześć. Powiedzcie mi jak to będzie w tej sytuacji. W tym roku zatrudniłem się u ojczyma w firmie jako zleceniobiorca by popróbować pomysłu na biznes i skorzystać z ulg, bo jestem uczniem poniżej 26 rż. Mam konto i zarabiam w sieci partnerskiej. Dostaję prowizję od sprzedaży danych produktów. Czy jak w przyszłym roku założyłbym własną firmę to lepiej rozliczać się z siecią partnerską na nowym koncie? Bo na obecnym koncie mogłoby być tak, że założyłbym firmę w styczniu, a zafakturowałbym też prowizje z grudnia, kiedy to byłem jeszcze zatrudniony u ojczyma. Technicznie jest to możliwe, że zmieniam dane do faktury na koncie programu partnerskiego, ale od strony podatkowej chyba nie do końca byłoby w porządku co nie? Niestety nie da się oddzielić prowizji uzyskanych przez 2 podmioty na jednym koncie partnerskim bo fakturę się wszystkie prowizje a nie każdą pojedynczo

#ksiegowosc #podatki #dzialalnoscgospodarcza
  • 2
nie opłaca się JDG, chyba że masz duże koszty


@zibizz1: Byłbym na ryczałcie 8,5% (dzierżawa, najem) i 15%(usługi marketingowe). U ojczyma fajnie z dochodowym i zusem wyszło, ale miał ponad 6k na zwrocie VAT i wszystko mu wyczyściłem, bo miałem faktury na 23% VAT.