Wpis z mikrobloga

A ja myślę, że przekaz w świat już poszedł - nie wpuszczamy nielegalnych imigrantów. Teraz powinniśmy pomóc osobom koczującym na granicy, zapewnić im nocleg, posiłek, możliwość ubiegania się o azyl, jeśli mają dokumenty i są do tego solidne podstawy. Jeśli nie - odsyłamy do kraju pochodzenia, nawet na nasz własny koszt, w ostatecznym rozrachunku myślę, że nam się to opłaci.
#bialorus
  • 47
  • Odpowiedz
@janeeyrie: Ja szczerze uważam, że to to niehumanitarne zatrzymywać kogokolwiek na granicy. Szczególnie muzułmanów. W obecnej sytuacji która panuje w Europie, z ruchami LGBT, Queer, z jakimiś prawami kobiet i innymi bzdetami, z otwartymi rękoma powinniśmy witać wszystkich ludzi, którzy będą walczyć za przywróceniem normalności ().
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@janeeyrie: oni sami siebie wzajemnie wkręcają na grupach. Dopiero co pisali że Węgry zaraz będą puszczać a wcześniej że Polska otworzy granice za 2 dni. Robią kupię pieniędzy na pośrednictwie między tymi ludźmi a backa. Jak będą materiały ze ktoś przechodzi przez granicę to zaraz tam wylądują i dadzą motywację następnym, niezależnie od tego czy co ci przeszli pojadą do Niemiec, będą zamknięci w PL, deportowani czy dostaną kulke w glowe.
  • Odpowiedz
@wiewior_s no mają jeszcze doping w postaci strzelających białoruskich żołnierzy. Bardzo mi szkoda zasadniczo tylko dzieciaków bo tych trochę tam jest. No ale masz rację że nie można ustapic na krok bo kolejni się zlecą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mikeeho: mi szkoda wiekszosci z nich, zostali omamieni przez backe i przemytnikow mozliwoscia latwej poprawy poziomu zycia i to lykneli, stracili pieniadze, traca czas i zdrowie a niektorzy zycie i tak dlugo jak granica nie bedzie kompletnie szczelna beda sie tu zlatywac nastepne grupy...
  • Odpowiedz
zapewnić [...] możliwość ubiegania się o azyl, jeśli mają dokumenty i są do tego solidne podstawy


@janeeyrie Ale zdajesz sobie sprawę że oni mają taką możliwość cały czas? Wystarczy udać się na najbliższy posterunek graniczny i tam bezpośrednio można złożyć papiery o azyl. Problem polega na tym że nikt z nich nie chce azylu w Polsce tylko chcą trafić bezpośrednio do Niemiec.
  • Odpowiedz
@janeeyrie "jeśli mają dokumenty i są do tego solidne podstawy. Jeśli nie - odsyłamy do kraju pochodzenia, nawet na nasz własny koszt"

Jak zamierzasz ustalić kraj pochodzenia jak nie mają dokumentów.
  • Odpowiedz
@janeeyrie: W świat pójdzie przekaz, że wystarczą trzy noce pod gołym niebem przy polskiej granicy i wpuszczają XD… jak normalni ludzie wpadają na takie pomysły?
  • Odpowiedz
@janeeyrie: Nie, nie życzę sobie aby przestępcy z krajów Azji i Afryki byli karmieni przez funkcjonariuszy państwa polskiego za moje pieniądze. Won do siebie czy innego państwa arabskiego.
  • Odpowiedz