Wpis z mikrobloga

A ja myślę, że przekaz w świat już poszedł - nie wpuszczamy nielegalnych imigrantów. Teraz powinniśmy pomóc osobom koczującym na granicy, zapewnić im nocleg, posiłek, możliwość ubiegania się o azyl, jeśli mają dokumenty i są do tego solidne podstawy. Jeśli nie - odsyłamy do kraju pochodzenia, nawet na nasz własny koszt, w ostatecznym rozrachunku myślę, że nam się to opłaci.
#bialorus
  • 47
@janeeyrie: Ja szczerze uważam, że to to niehumanitarne zatrzymywać kogokolwiek na granicy. Szczególnie muzułmanów. W obecnej sytuacji która panuje w Europie, z ruchami LGBT, Queer, z jakimiś prawami kobiet i innymi bzdetami, z otwartymi rękoma powinniśmy witać wszystkich ludzi, którzy będą walczyć za przywróceniem normalności ().
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@janeeyrie: oni sami siebie wzajemnie wkręcają na grupach. Dopiero co pisali że Węgry zaraz będą puszczać a wcześniej że Polska otworzy granice za 2 dni. Robią kupię pieniędzy na pośrednictwie między tymi ludźmi a backa. Jak będą materiały ze ktoś przechodzi przez granicę to zaraz tam wylądują i dadzą motywację następnym, niezależnie od tego czy co ci przeszli pojadą do Niemiec, będą zamknięci w PL, deportowani czy dostaną kulke w glowe.
@wiewior_s no mają jeszcze doping w postaci strzelających białoruskich żołnierzy. Bardzo mi szkoda zasadniczo tylko dzieciaków bo tych trochę tam jest. No ale masz rację że nie można ustapic na krok bo kolejni się zlecą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mikeeho: mi szkoda wiekszosci z nich, zostali omamieni przez backe i przemytnikow mozliwoscia latwej poprawy poziomu zycia i to lykneli, stracili pieniadze, traca czas i zdrowie a niektorzy zycie i tak dlugo jak granica nie bedzie kompletnie szczelna beda sie tu zlatywac nastepne grupy...
zapewnić [...] możliwość ubiegania się o azyl, jeśli mają dokumenty i są do tego solidne podstawy


@janeeyrie Ale zdajesz sobie sprawę że oni mają taką możliwość cały czas? Wystarczy udać się na najbliższy posterunek graniczny i tam bezpośrednio można złożyć papiery o azyl. Problem polega na tym że nikt z nich nie chce azylu w Polsce tylko chcą trafić bezpośrednio do Niemiec.