Wpis z mikrobloga

#rts #survivingmars #citybuilder
Hej, zagrałem w SURVIVING MARS(to podobno City Builder nie RTS, stary jestem, to przyzwyczaiłem sę zę wszelkie tego typu gry to RTSopodobne;)), ustawiłem na łatwe, łatwą nacją, mam już 3 kopuły, nie wiem za bardzo co robić, nie wiem gdzie jest tak zwany "sweet spot" jeśli chodzi o ustawienia świata przed rozpoczęciem gry, w tym jako że się uczyłem, to wiadomo że za łatwo(choć mam problem, nie mam więcej wyspecjalizowanych kandydatów na ziemi, nie przeszkadza mi to teraz, bo wszystko jest na łatwe, to zwykłe Janusze bez wykształcenia spokojnie osadzą farmę i spadek wydajności nie będzie przeszkadzał, podejrzewam ze jak pokasuję wymagania by nie byli odpadami, to kilku by się pojawiło,a le to spowoduje problemy typu samobójstwa, konflikty, wydajność, szczególnie na trudniejszych poziomach.
Do tego nie wiem jakie cele endgame'u sobie ustawić, widziałem że można lądować rakiety z dronami i zakładać kolonie w innych częściach marsa, trochę dużo ogarniania, pytanko, czy te "shuttle" latające co przenoszą ludzi między kopułami zrobią to miedzy kopułami będącymi w bazach n drugiej półkuli, czy raczej są odcięte?
Nie opłaca się budować fabryk komponentów, typu części maszyn i elektronika/polimery, bo można je relatywnie tani sprowadzić, plus, czy na durniejszych poziomach zaczyna się to opłacać? Bo wtedy jest sens rozbudowywać kolonię ponad te 2-3 kopuły

Może polecicie jakiegoś youtubera po angielsku(chyba ze jest jakiś ogarnięty po polsku), który to dobrze wyjaśni, szkoda mi czasu na naukę na błędach, szczególnie ze to gra typu "usiądę na godzinkę, a tu nagle minęło 6h:("
Może do tego Discorda też po angielsku gzie będę mógł na bieżąco popytać, dzięki i przepraszam za błędy, pisze na szybko. Pozdrawiam

PS
Polecicie gry w podobnym klimacie? Teraz na Epicu jest #avencolony na darmo, nie musi być na marsie, ale chyba jeszcze nie jestem gotowy na mega skomplikowane CIty Buildery dziejące się w wielkich ziemskich metropoliach, coś na spokojnie gdzie na jednym monitorze Netflix, na drugim taka gra.
RabarbarDwurolexowy - #rts #survivingmars #citybuilder 
Hej, zagrałem w SURVIVING MA...

źródło: comment_1636492882niSFVeUdi8Chr7QJIIRc4o.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: Komponenty lepiej mieć na Marsie bo potem będzie Ci braknąć i nie nadążysz sprowadzać. Drony do transportu to podstawa! Musisz zakładać obozowiska w innych częściach mapy bo zbraknie Ci surowców. Generalnie gra ma dwa cele- zrealizować dany scenariusz oraz wbić achivementy w danej rozgrywce (ostatni jest absurtdalny ale mniejsza). Gra jest raczej na 1-2 partyjki i się nudzi.
Na łatwym etapie masz chyba mniej awarii i spadających odłamków więc jest
  • Odpowiedz