Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#polskiekino #polskifilm #film
Hejka. Rozwiejecie moje watpliwosci? Ogladam juz drugi raz #vinci i chyba jestem za durna..

Jak ktos nie ogladal to dalej spoilery.

Cume i Szer.. Juliana wynajal Gruby. A Grubego - Sykalska.
W rozmowie Hagena i Magdy słyszymy że stworzono 4 kopie i "wszystkie poszły".
Widzimy jak Kreft kupuje jedną za 16 milionow EUR.
Zostają trzy.
"Tą bez wąsa" legalnie kupuje Sykalska od policji dla siebie. Zostają dwie.
Widzimy też, że Krętałowicz ma swoją.
Na koniec Sykalska dostaje wiadomosc "zamowienie gotowe do odbioru", więc jej jest trzecia. Po otrzymaniu informacji że oryginał "się odnalazł", mówi że "oddała za to miliony". Nie mogła raczej przewieźć dwóch obrazów i kupno "tej z wąsem" było raczej dla picu by wywieźć rzekomy 'oryginał' więc załóżmy że ze sobą wiezie tą trzecią.

Skład:
Mamy 4 osoby - Cume, Juliana, Hagena i Magde
Pomijam Werbusa - ponizej dlaczego.

Wróćmy do hajsu:
[Pomijam to ustalone 100k dla Werbusa, zalozmy ze Cuma odpalil mu od siebie]

16M EUR od Krefta
Cuma dostaje przelew na 4M.
Julian też, bo mówi że "po 4M na głowę".
Była ich czwórka co sugeruje, że Magda i Hagen też wzięli po 4M.

Nie widzimy ile zapłacił Krętałowicz.
Sykalska oryginalnie płaciła 1M EUR (lub wiecej?) Grubemu - a raczej tyle Gruby dawal Cumie. Ale ile zapłacila Hagenowi - nie wiadomo.

No i tu mi sie cos nie zgadza.. Zalozyc, ze Kretalowicz tez zaplacil tyle samo co Kreft? Dlaczego wiec nie podzielili sie po 8M - a nawet wiecej wlaczajac Sykalską?

A może całą resztę zwinął Hagen z wnuczką? W końcu Hagen w filmie marudził, ze remont trzech kamienic to 9M USD a na koniec, ze "to zrobi". 4M EUR to ok. 4.5M USD wiec polowa tego. Ale nie dzielac sie z Cumą i Szerszeniem Hagen z Magdą mieliaby dodatkowe (jesli nie liczyc Sykalskiej) minimum 8M EUR na łebka, (16M od Kretalowicza /2) 8.5M EUR (licząc dodatkowy 1M od Sykalskiej - vide cena Grubego) lub maksymalnie 16M na łebka (16 od Kretalowicza i Sykalskiej). Ale wtedy troche z nich #!$%@? ze nie podzielili się z Julianem. Szczegolnie ze z Magdą potem cimcirimci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby kazda kopia poszla po 16M to 4 kopie i 4 osoby w "teamie" to 16M na łebka - quick maffs.

DLACZEGO WIEC JULIAN I BECKENBAUER MIELI TYLKO PO 4 MILIONY?
I ILE MIAŁ HAGEN Z MAGDĄ?
AAAAAAA (°°

Naprawdę jestem tak głupia? ( ͡° ʖ̯ ͡°) ten hajs nie daje mi spokoju.. ( ͠° °)

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie #pajonkjesgupia #vinci #film #polskifilm #churcilawa #beckenbauer
  • 3
@MienciuskiPajonk: wszystko jest okej. Oficjalnie hajs miał dać Gruby, ale że astma to Hagen skołował Krefta i ta kasa poszła do podziału "oficjalnie" dla wszystkich.

O pozostałych kopiach nie wiedzieli (tzn. o jednej Julian wiedział, bo sam ją zamówił):

dwie kupiła Sykalska - jedną od muzeum drugą od Hagena myśląc, że to oryginał. Potrzebowała dobrej kopii dla papierów aby wywieźć prawdziwy obraz, który miał jej załatwić Gruby.

a jedną kupił Krętałowicz.