Wpis z mikrobloga

Jak się zapatrujecie na koniec hossy? Wychodzicie w jakimś konkretnym momencie? Coś musicie specyficznego zauważyć, żeby stwierdzić "fuck this shit im out".
Mam takie rozterki:
-Wychodzę w grudniu bo wcześniej bańki pękały w grudniu,
-WYchodzić jak wszystko będzie #!$%@?ło do góry, blow off top
-Moment wypuszczenia ETH 2.0

#kryptowaluty
  • 17
@bulboglowy: Pi cycle top wydaje się precyzyjnie wskazywać szczyty. Poczekam na rozgrzanie altseasonu i spadek BTC o ~20% - tak kończyły się wszystkie ostatnie wzrosty.
@bulboglowy: Warto wziąć pod uwagę, że rotacje kapitału mogą się inaczej rozegrać

Zrobiłem sobie checklistę z charakterystycznymi zdarzeniami które dzieją się na topie

Jeśli masz stalowe jaja to najlepiej poczekać na pęknięcie i kiedy będzie już po, wyjść na bull trapie. Stracisz 20-30% względem ath, ale nie wyjdziesz za wcześnie
@bulboglowy: u mnie coś pomiędzy Misiurkiem czyli DCA out, ale regularne realizowanie zysków od BTC za $100k (jak ma być mniej, to wtedy hossa to będzie jakaś popierdółka, a nie hossa), a patrzeniem się na wskaźniki onchain (cbbi.info + parę innych) oraz dodatkowo branie pod uwagę emocji na rynku - jak często Bitcoin jest wyszukiwany na google, jak często media naganiaja itd.
@Bejro: ja osobiście nie mam zaufania do tego wskaźnika, powstał on stosunkowo niedawno i wygląda jakby gość siedział tak dlugo nad średnimi kroczącymi, aż mu się przetną. jakbym miał wskazać moje top1 najbardziej użytecznych, to byłby RHODL Ratio
@CzulyTomasz: Jest dużo użytecznych wskaźników i trzeba poczekać aż wszystko ułoży się w historię. Dane onchain jakie portfele co robią, MVRV z-score, RHODL właśnie. Mam też swoje wskaźniki analizujące cenę, moment i zmienność i im ufam najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak wszystko się złoży w całość to dostaje się bardzo wyraźny obraz.