Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, szukam autka dla siebie w budżecie do 21.000 zł. Plus jakieś drobne na opłaty mam w rezerwie.

Głównie po głowie chodzi mi:
Octavia II polift w dieslu
Alfa 159 po 2010 roku w dieslu
Seat Leon II polift w dieslu
Mitsubishi Lancer VIII/IX 1.8 benzyna.

Z bardziej odległych finansowo: opel astra J, opel insignia, alfa Romeo giulietta.

Macie może jakieś rady dot. wyżej wymienionych modeli, może inne sugestie co do marki/modelu? Może to być kompakt, może to być sedan/kombi. Może być diesel jak i benzyna - byle aby motor był solidny. Głównie pod dojazdy do pracy 20km w jedną stronę oraz codzienne użytkowanie.

Może ktoś z Was właśnie sprzedaje autko? Do 100k km od Poznania najlepiej :)

#motoryzacja #kupujzwykopem #kupautozmikro #kupautozmirko #samochody #kupnosamochodu
  • 15
@hawat: tak jak pisałem, może też być benzyna :) według opinii które wyczytałem w necie to wyżej wymienione modele swoje najlepsze motory mają właśnie w dieslu - oprócz lancera.
swoje najlepsze motory mają właśnie w dieslu


@marwoj12: Poprawka - miały, jakieś 20 lat temu. Za chwilę nie wjedziesz tym do miasta, pomijam że jeśli wyjedziesz tym z kraju - to w wielu miejscach już dziś Cię to czeka. Do tego problemy w zimie i cały cyrk z naprawami.
Jeśli parch po kosztach - to szukaj sobie benzyny z gazem.
@auCwSlorpoaSh5TGXogPfUDhO8s9EJ99ecW: Zależy do czego i dla kogo. Ale przy obecnych cenach w salonach mniej niż 250k trudno liczyć. "Fajną" używkę na budżecie kupisz za 40k - ale drugie tyle, lub więcej zostawisz w serwisie na start - i tak 100 wyjdzie jakby nie patrzeć.
Parcha do jazdy kupisz i za 4k - ale dostajesz to za co płacisz. Samochód za równowartość 1/3 dobrego laptopa trudno nazwać inaczej.