Wpis z mikrobloga

jakos nie slyszalem o nadzwyczajnych szczytach po tym co sie dzieje w Grecji, Hiszpani czy tez na Wegrzevch, ale eksperta z wykopu to i dobrze posluchac


@do_abordazu:
Nie jestem pewien czy w tych krajach była tak wyraźna pomoc obcych państw. Tutaj ewidentnie Białoruś sprowadza i eksportuję uchodźców. W Grecji, Hiszpani czy na Węgrzech to raczej była inicjatywa samych uchodźców bez interwencji państw spoza NATO czy UE.
@loginnawykoppl: Mnie to śmieszy, szczerze mówiąc. Unia zrozumiała swój błąd, każdy już tam wie że nieograniczone wpuszczanie imigrantów jest średnim pomysłem, więc teoretycznie mamy teraz IDEALNĄ okazję by mocno zyskać na obecnym kryzysiku - bo bajecznie proste byłoby pozycjonować się teraz jako "obrońca granic UE", zyskując na tym wymierne korzyści, czy to ściśle monetarne, czy wizerunkowe.

Ale nie, bo ponieważ nasz rząd jest pogrążony w skrajnie idiotycznym konflikcie z Unią, więc
Unia zrozumiała swój błąd, każdy już tam wie że nieograniczone wpuszczanie imigrantów jest średnim pomysłem


@mnik1: Problem leży w tym, że prawica jeszcze nie dostosowała swojej propagandy i dalej buduje swoje poparcie na sprzeciwie wobec nielimitowanej imigracji, którą rzekomo forsuje UE. A oni dobrze wiedzą, że gdy ich wyborcy już się zorientują, że UE wcale nie taka zła, to stracą możliwość zyskiwania poparcia na kryzysach migracyjnych.
Yup. Największy błąd Polski w tym temacie, to że nie zwróciła się od razu UE o wspólne stanowisko w tej sprawie. Litwa tak zrobiła i ma spokój. Mamy po swojej stronie potężne argumenty, ale w ogóle ich nie wykorzystujemy, bo spaczone pojmowanie suwerenności im nie pozwala


@TenTypZez: Albo kanałami dyplomatycznymi dostali odpowiedź:
W 2015 roku kazaliście radzić sobie Grecji i Włochom oraz reszcie EU z imigrantami, to teraz radźcie sobie sami.
Bo w to, że unoszą się teraz honorem to nie uwierzę.


@Jakis_ja: Czy ja wiem? Jesteśmy w stanie dyplomatycznej wojny z UE o suwerenność, Błaszczak gada coś o silnej i wielkiej armii, to jakby to wyglądało przed wyborcami, gdyby teraz zwrócili się do UE o pomoc? Nie sądzę, aby prosili a UE im odmówiła, bo wizerunkowo też by chcieli na tym skorzystać.

To jest im zwyczajnie na rękę. Większość ich elektoratu
@loginnawykoppl: Już to widzę jak państwa członkowskie takie jak Grecja, Włochy czy Hiszpania zgodzą się na jakąkolwiek pomoc Polsce w kwestii migracji. My wysraliśmy się na Południe Europy podczas poprzedniego kryzysu migracyjnego w 2015, więc raczej zostaniemy sami z tym problemem.