Wpis z mikrobloga

@Wijj: Nawet jeśli Boga by nie było to co?

Serio nie masz poczucia dumy i nie poczuwasz się do odpowiedzialności, żeby ludzkość przejęła cały wszechświat?

Twoja egzystencja nie miała najmniejszego sensu w tym wszechświecie?
Twój sposób myślenia jest dla mnie całkowicie niezrozumiały.

Nawet jeśli życie jednostki nie ma sensu, warto wierzyć w ludzkość jako całość.

Moja wiara w życie pozagrobowe nie ma tu nic do rzeczy
@chigcht Uważam, że nie powinniśmy się kierować gatunkiem, jako kryterium decydującym o wartości danej istoty a o tym w jaki sposób odczuwa i zadawać sobie pytania takie jak: "czy ta istota odczuwa ból, cierpienie?" i tym podobne.

Czy jeśli obca cywilizacja odwiedziła by ziemię, i była by bardziej rozwinięta od nas, czyli przewyższała by nas technogicznie i intelektualnie (bylibyśmy względem nich intelektualnymi kurczakami) to wolał byś żeby kierowali się twoim tokiem rozumowania
@Wijj: ja mam poczucie wyższości ludzkości

Jeśli wyższa cywilizacja rzeczywiście istnieje powinniśmy jedynie udawać naiwnych, dopóki nie pojawi się szansa

Czułbym zawód jeśli ludzkość by przepadła i moje życie byłoby bezużyteczne

Bóg jednak także był człowiekiem i jestem z tego dumny
  • 10
@chigcht Nie mam poczucia wyższości ludzkości, twoje odczucie wyższości ludzkości jest mocno subiektywne, oparte najpewniej na judeochrześcijańskim światopoglądzie, którego prawdziwości nie sposób udowodnić w jakikolwiek sensowny sposób. Dla wszechświata czy "natury" ja i kura jesteśmy tyle samo warci.

Mogę jedynie powiedzieć, że cenię życie dorosłego człowieka bardziej niż dorosłej kury, człowieka na etapie płodu mniej więcej tyle co roślinę, bo poziom odczuwania płodu i rośliby jest podobny.
@Wijj: bo jesteś mocno ograniczony

Racjonalne wyjaśnienie tego wszystkiego to powinna być nicość, bo niby dlaczego cokolwiek miałoby istnieć na początku?

a jednak wszystko istnieje, mimo że nie ma prawa tak być
@Wijj: a skąd wiesz, że ma prawo tak być?

Skąd wziął się więc wszechświat?

Nic nie powinno być od początku i ciągle powinna być nicość (a nawet i jej brak), bo niby skąd miałoby to wszystko powstać?
@magic_johnson: weź się nie kompromituj

Gdyby inny kraj rzeczywiście chciał sabotować społeczność to nie brałby kompletnych idiotów i amatorów

Jeśli rzeczywiście szukasz ruskich agentów to szukaj ich po lewej stronie