Wpis z mikrobloga

Jako że od miesiąca posiadam Oleda od LG wersje CX czyli najlepszą do gier tak teraz mam wrażenie że wszystkie internetowe rankingi sprzętu i testy są dosłownie gówno warte a recenzenci internetowi walą dosłownie w #!$%@? by coś sprzedać przez co robią zabawne mity które się utrzymują i są powielane xD.

Generalnie telewizor jest recenzowany jako najlepszy ekran do gier jeśli chodzi o monitory i TV i... Nie mam pojęcia na czym autorzy wyszli z tymi recenzjami ale dosłownie ich posrało. Mówiąc szczerze jestem średnio zadowolony.

Przejdźmy do plusów :
-Jeśli puścisz materiał z dobrym źródłem, 4K gdzie tekstury są w wysokiej rozdzielczości obraz jest naprawdę piękny w ciemnym pomieszczeniu ale.. 99% gier się do tego nie nadaje, gier z konsoli które nadają się do tego TV jest może max 5-6 a gram na Series Xie.
-Matryca jest mega mega płynna i trzeba jej to oddać
-Piękna czerń ale to norma w oledach bo w tych miejscach gdzie jest czerń tv po prostu się wyłącza

Teraz do minusów :

-TV jest ciemny. Jest tak strasznie ciemny że w oglądając TV na nim podczas rannych godzin gówno na nim zobaczysz, kolory są przez to absolutnie wyblakłe. Aktualnie w pokoju do którego dochodzi słońce, okna są 3 metry od niego mam opuszczone na maxa rolety.Naprawdę inaczej nie da się z niego korzystac. I z tego co czytam to taka wada Oledów one z powodu wypaleń nie mogą jasno świecić. W lecie gdzie zwykłe rolety nie wystarczą, długo mamy słońce na dworze to nie mam pojęcia czym będę przyciemniał pokój. A tv leży w kącie w sypialni. W nasłonecznionym salonie byłby raczej do wyrzucenia.
-Procesor obrazu xD. Procesor ponoć posiada najlepszy procesor obrazu od LG i.. Nie wiedziałem że gry mogą na TV wyglądać tak tragicznie. Generalnie gdy masz ciemny pokój i włączysz gre w ultra wysokiej rozdzielczości to ci dupę urwie w normalnych warunkach... Powiem szczerze podłączając Nintendo Switcha nie wyobrażałem sobie że obraz może na nim tak źle wyglądać. Konsole testowałem na kilkunastu telewizorach u znajomych ale tutaj to jest ultra przegięcie. Obraz jest niewyraźny/rozmazany/ rozciągnięty i brzydki. Mój stary Sony XE85 pod tym względem wciąga ten telewizor tyłkiem mieli i go wypluwa. Naprawdę obraz puszczony ze słabego źródła wygląda tragicznie

Szczerze mówiąc? Telewizor wygląda cudownie w ściśle określonym teście, odpalasz gre w ultra wysokiej rozdzielczości z piękną grafiką w ciemnym pomieszczeniu i i telewizor urywa dupę i ... Tylko w tym miejsc jest świetny. Przy codziennym zastosowaniu to jakieś nieporozumienie. Poraz kolejny dałem się nabrać na śmieszne recenzje

#konsole #gry #telewizory #pcmasterrace #ps4 #ps5 #xbox #xboxseriesx #monitory
comamtuwpisac - Jako że od miesiąca posiadam Oleda od LG wersje CX czyli najlepszą do...

źródło: comment_163628781622ralvXShPNVkLe1K2toqc.jpg

Pobierz
  • 31
@comamtuwpisac a powied mi jak wygląda u ciebie sytuacja z softem. Ja co prawda mam model bx i do szału doprowadza mnie lag na palach nie wspominając o tym gdy wciskam program list i czekam 5s na załadowanie listy progów - ten a problem przy przewijaniu.
@skuter1991: Pytanko mam do ciebie, mam od dwóch dni C1 i czerń jest idealnie czarna, ale jak włączam Horizon zero dawn na ps4 pro i pojawia się ikona HDR na TV i logo sony Enterteinment prezentuje to czerń na tle tego napisu jest szarawa. Czy tak powinno być ? Czy coś zle mam ustawione ? Nie bawilem sie zbyt dlugo ustawieniami, jedynie ta opcja optymalizacja gry itp.
@comamtuwpisac: Właśnie bawie się ustawieniami C1 i powiem, że obraz robi wrażenie, OLED y mają to do siebie, że w nasłonecznionym pomieszczeniu może mało co być widać, to je charakteryzuje, w tym przypadku QLED od Samsunga jest chyba lepszy, ale wiadomo, nie jest to OLED, a i kolory też są inne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@comamtuwpisac: no to pora zmienić mieszkanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) najlepiej niech dojebią ponad 1tyś nitów a potem płacz że po pół roku w #!$%@? wypalony, niektórym to naprawdę nigdy nie dogodzisz. Ja mam CX i brak okien bezpośrednio na tv i jest zajebiście
@sneakystairs: wiem, piszę po roku czasu. Jakie masz ustawienia swojego C1? Ja po podłączeniu go pod PS5 w dowolnej grze (czy to port z PS4, czy już gra na PS5) mam niesamowicie ciągnący się obraz. Przykładowo znacznik misji wygląda jakby był z gumy, tyczki namiotów w RDR2 zamieniają się w grube belki. Grać się nie da, oczy bolą, skusiłem się recenzjami i jestem mega #!$%@?.

@Stolbilardowy: @comamtuwpisac: