Wpis z mikrobloga

Kto odwożąc dziś dzieci do szkoły i przedszkola uratował człowiekowi życie stosując masaż serca i sztuczne oddychanie?

1. Ja.

#krakow #coolstory

(Pod Polibudą zauważyłem nieprzytomną kobietę, która jak się okazało była zatrzymana krążeniowo i oddechowo. Wraz z przypadkowym rowerzystą rozpoczęliśmy reanimację - jak się później okazało - skuteczną :-)
  • 47
  • Odpowiedz
mogłem go wykorzystać (worek ambu).


co jeszcze masz i co polecasz w apteczce wozić?

@Korba112:

prawidłowo nie pomógł (położono ją na boku)


to chyba i tak dobrze, że ktokolwiek zareagował (bo pewnie wezwał też pogotowie), ale i tak dobrze że przejeżdżałeś - chociaż rokowania chyba nie są najlepsze
  • Odpowiedz
@Korba112: ha, bo jesteś ratownikiem, to bez wahania umiałeś pomóc, ja pewnie byłabym tą co ją na boku położyli...niestety, ale ratowanie życia to nie taka prosta sprawa, a nadgorliwcy to jeszcze krzywdę zrobią:p no ale cóż, albo się ma pecha, albo szczęście:) fajnie, że trafiła na Ciebie:)
  • Odpowiedz
@iniekcja:

#!$%@? się rozpisalem, tl;dr na dole.

Weź przestań z tym obrazkiem.

Ostatnio wchodzę na osiedle (wyczerpany jak sam #!$%@? - zrobiłem półmaraton po 2 godzinach snu) i na chodniku leży na plecach typ, oczy na wpół otwarte, gęba otwarta i krew wokół zębów jakby mu ktoś #!$%@?ł, albo miał mocne spotkanie z chodnikiem. Myślisz, że ktoś się zatrzymał? Przede mną 2 osoby przeszły i minęły go jakby papier po grześku
  • Odpowiedz
@Mysiunia_: @zerozero7:

nie, pulsu nie sprawdzamy i wcale nie tak trudno jest go źle ocenić - znaleźć puls którego nie ma albo nie znaleźć istniejącego

ofiara nieprzytomna, nie oddycha znaczy nie ma pulsu i przystępujemy do BLS

polecam zapoznać się z wytycznymi do pierwszej pomocy
  • Odpowiedz