Wpis z mikrobloga

Różowa dostała nowy smartfon, jakieś realme coś tam i oczywiście płacz, że niby chce mieć nowy telefon, ale będzie musiała wszystko od nowa instalować, kontakty przepisywać, zdjęcia straci itd.
To jej mówię na cwaniaka, że #!$%@? nie, że mamy XXI wiek i dzisiaj przesiadka na nowy telefon to jedno kliknięcie i elo, bo tak myślałem. #!$%@? #!$%@? xDDDD jakieś #!$%@? z lewymi apkami klonujacymi, tu nie łączy z telefonem, tu nie synchronizuje zdjęć bo to trzeba w chmurze takiej, a kontakty w innej xDDD ja myślałem, że jak mam zsynchronizowany telefon z kontem Google to mi się wszystko pojawi po zalogowaniu na konto google na innym sprzęcie, ale nie xDDD teraz już wiem dlaczego ludzie kupują iPhony xD

#android #realme #iphone #smartfon
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wcfilmowe: jak zmieniałem telefon na Huaweiowy to migracja aplikacji i wszystkich danych to było rzeczywiście jedno kliknięcie czy kilka ¯\_(ツ)_/¯ zależy od telefonu, nie z każdym androidem są problemy
@shaku79: tak tak #!$%@? ja nie ogarniam xD sama instrukcja Googla na migracje aplikacji i plików wygląda tak, że każą zeskanować jakiś kod QR który prowadzi do pliku tekstowego xDD później każą pobrać jakąś scamową apkę do klonowania, a i tak zdjęcia musisz pobrać ręcznie z dysku Google xDDD może jak przechodzisz z Samsunga do Samsunga to mają jakiś dedykowany system przechodzenia, ale sam android to gówno nad gównami.
@wcfilmowe: U mnie migracja wyglądała tak, że włączałem nowy tel (tylko, że to był pixel, a nie rilmi), logowałem się na swoim koncie google i już. Miałem dokładną kopię systemu. Można było też spiąć telefony kablem i miałeś dokładnego klona starego fona.
@MercedesBenizPolska: z Samsunga na realme. No tak, z iPhone na iPhone to bajka, z Samsunga czy innego Xiaomi na iPhone już by bajki nie było, no ale to są różne systemy operacyjne, myślałem że z Androida na androida będzie podobnie jak z IOS, ale niemiło się zaskoczyłem xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wcfilmowe: przecież każde nowe realme ma zaimplementowana aplikacje do kopiowania danych że starego smartfona, dodatkowo można przenieść dane z telefonu z chmury Google.