Wpis z mikrobloga

Hej, po ostatnim poście zdecydowałem na dalsze działania z #bitcoin. Po Waszych radach ogarnąłem portfel electrum (najbardziej tutaj polecany) i pomyślnie przerzuciłem kasę z revolut>coinbase pro>wallet. Strategia to wspomniane dca - zobaczymy co z tego wyjdzie w dłuższym okresie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wrzuciłem tylko BTC bo jeszcze jestem mega noobem w te tematy ale patrząc na te tematy shitcoinowe to trochę mi to przypomina # "bukmacherka".

Nie kumam jeszcze paru rzeczy otóż:

1. Od czego zależy ta "prędkość transferu" do portfela - miałem ok 10 sat/b z giełdy coinbase na wallet. Zrobiłem próbnie najpierw najniższą możliwą kwotę i szła trochę dłużej. Mam na to wpływ?
2. Coinbase pro wskazał, że trx wymaga "3 network confirmations" - w electrum widzę zaś, że zmieniła ikonę z takiego kółeczka na tick i ta skala potwierdzeń rośnie np. 11 confirmations/13 confirmations? Po co się to zwiększa jak wymagane było tylko 3?
3. Dla każdego receive generuje sobie nowy klucz i on ma tam termin ważności ustawiony na minuty, dzień, tydzień - co to oznacza? Bo jak rozumiem dla każdego wygenerowanego klucza mogę sobie go korzystać ile chce ale zalecane jest zawsze generować nowy - w takim przypadku po co jest ten termin ważności? Czy chodzi tu tylko o to, że jak go nie wykorzystam to po tym okresie będzie można go reuse dla innego użytkownika portfela?
4. Ten Lightning jest gdzieś używany - czy to tylko jakbym chciał gdzieś płacić albo otrzymać coś natychmiast?

Dzięki Panowie bo na tagu mimo wszystko wiele znalazłem :D
  • 4
1. Od czego zależy ta "prędkość transferu" do portfela - miałem ok 10 sat/b z giełdy coinbase na wallet. Zrobiłem próbnie najpierw najniższą możliwą kwotę i szła trochę dłużej. Mam na to wpływ?


@szymek920: tak. im wyższe fee tym większa zachęta dla górników żeby dołączyli twoją transakcję jak najszybciej.

2. Coinbase pro wskazał, że trx wymaga "3 network confirmations" - w electrum widzę zaś, że zmieniła ikonę z takiego kółeczka na
Po Waszych radach ogarnąłem portfel electrum (najbardziej tutaj polecany) i pomyślnie przerzuciłem kasę z revolut>coinbase pro>wallet.


@szymek920: Jeżeli już korzystasz, żeby portfel ściągnać z oficjalnej strony electrum.org, a w przypadku androida z oficjalnego repo Play. Inne źródła to scam i bardzo łatwo można stracić wszystkie pieniądze.