Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jestem_tu_nowy: Groźnego? Nie. Ale lekarzowi mogą wstrzymać na 4 miesiące orzekanie, a pacjentowi cofnąć zwolnienie. Nie da się zrobić dupochronu na to że nie widziałeś na oczy pacjenta. Teleporady nie, ale jest jasno napisane że orzeczenie wydaje się na podstawie osobistego badania :) ja po którymś piśmie przestałam wydawać ZUS ZLA na telefon. Tylko osobista
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jestem_tu_nowy: Wysyłają pismo z prośbą o dokumentację i lekarz musi lub przychodnia udostępnić dokumentację. I tam jest napisane że to teleporad i że nie było badania.

Ma się tak że przez krótki okres w zeszłym roku przychodnie były zamknięte i pacjenci infekcyjni nie mieli możliwości się stawić. I ZUS to tolerował. Od tamtej pory wysrało serwisów gdzie lekarze za kasę wypisują każdemu. Więc ZUS się wziąć za kontrolę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dziecielinapala: Ja dostaje pisma z miesiąca do tyłu więc raczej nic nic nie będą sprawdzać u ciebie jak minął. No niestety nie wiedzą, obecnie w Polsce jest jakiś durne przeświadczenie że wszystkie jest legalne dopóki ktoś się nie.#!$%@?. Ja np na telefon wystawiam tylko kontynuację jeśli badałam wcześniej pacjenta. i do tego ZUS się nie orzyczepiq. Najprostszym sposobem jest nie symulować, bo nawet na ZUS ZLA przez telefon jeśli jest zasadne