Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Goralniskopienny316: kojarzę polecanego Split/second, starsza gierka więc mogłaby pójść ale to zależy od lapka. Bo taki Overcooked powinien znośnie chodzić na integrze Intela od 3 generacji w górę po zjechaniu na 720p, ale wyścigówki często wymagają więcej od karty, ew może szukać jakichś bardziej indykowych. No albo znajdź model karty graficznej i wg tego szukaj gier np model + split screen racing game.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZlodziejBilonownic: a no jasne, dlatego mówię żeby szukać po modelu karty - nawet taki stary Radeon jak u ciebie, ale z własnym dedykowanym VRAMem i nie nastawiony tak na energooszczędność jak zintegrowane układy będzie lepszy w grach od integry właśnie. Pod przeglądarką niekoniecznie ze względu na dłuższe wsparcie zintegrowanych, bardziej popularnych układów. No ale grafika na procku też jest, w starszych lapkach z tego względu parę razy wyłączałem w ogóle dedykowanego
@Odczuwam_Dysonans: W sumie na obecnym lapku z integrą to nawet Forzę 6 Apex czy Wieśka 3 odpalałem (odpowiednio 25-30fps i 20fps na low w 1280x720, na 1600x900 Wiesiek miał 15fps). Przy czym ta integra to Vega 8, czyli o nieba lepsza od Intela HD, poziom Iris Pro mniej więcej- w sumie w tej integrze najbardziej hamuje ją chyba to, że ma przydzielone tylko 256 MB RAM czy tam VRAM.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZlodziejBilonownic: fakt, te Vegi w mobilnych APU AMD to kolejny powód dzięki któremu sprowadzili Intela do parteru swojego czasu :D właśnie jak piszesz, dopiero Iris Pro był jakąś podpowiedzią. BTW bardzo jestem ciekaw jak wypadną "normalne" karty Intela które mają mieć premierę w przyszłym roku, czy będą czymś więcej niż tylko popierdółkami do pracy. Fajnie byłoby zobaczyć kolejnego gracza na rynku GPU dla graczy, szczególnie w tych dziwnych czasach.