Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie dotyczące nauki języka obcego. Zaczęłam się uczyć francuskiego i się zastanawiam co jest lepsze, a) iść do szkoły językowej lub b) poszukać kogoś do lekcji indywidualnych. Jak według was jest lepiej? Cenowo wiadomo, że indywidualnie więcej wyjdzie, ale czy ktoś byłby w stanie wypowiedzieć się na ten temat? W co bardziej warto uderzyć? ʕʔ #pytanie #kiciochpyta #jezykfrancuski #jezykiobce
  • 6
@Zevis: spędziłam trzy semestry w szkole językowej i nie nauczyli mnie wiele w porównaniu do trzech miesięcy indywidualnego nauczania. Ale miałam je w okazyjnej cenie :) może rozejrzyj się po nauczycielach ze szkół (gimnazjum, liceum),oni chętnie dorobią i może wezma mniej niż ludzie którzy się tym zajmują prywatnie
@Lena93: no właśnie myślałam, że w szkole językowej to może iść o wiele wolniej, bo jednak jest więcej osób i nauczyciel nie może każdemu poświęcić zbyt dużo czasu, bo by się nie wyrobił xD
@Zevis: ogólnie zależy od szkoły, ja w mojej szkole widziałam więcej błędów u uczestników kursu niż sam prowadzący, który nie wszystkie poprawiał. Rozumiałam dlaczego uczniowie popełniali takie błędy, a lektorzy czasem nawet nie słyszeli że kursant mówi źle. Porażka. Za każdym razem miałam innego prowadzącego.
@Zevis: Trudno powiedziec, ja mialam pecha co do nauczycieli z francuskiego. Wiec ze wzgledu na ograniczony budzet nie bralam jakis co biora po 100 zl za godzine, tylko tanszych i moze to byl blad. Stwierdzilam, ze wiecej dowieduje sie z kont instagramowych i ucze sie sama oczywiscie po opanowaniu podstaw z kursu z nauczycielka z instytutu francuskiego, ktora byla naprawde wymagajaca, ale to niedoszly pracodawca oplacal xD