Wpis z mikrobloga

@lubie_piwo: Jak robi ci krzywde to ignorowac, a najlepiej odwrocic uwage przy pomocy jakiejs zabawki, wedki, pileczki. Nie bawic sie rekoma, bo nauczysz ze rece to zabawka i bedzie cie drapac i gryzc za kazdym razem jak bedzie miec ochote na zabawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lubie_piwo: on potrzebuje w tym wieku bardzo dużo ruchu, jak na Ciebie skacze to dlatego, że ma za dużo energii i musisz mu pomóc ją spożytkować, kup jakieś zabawki za którymi będzie biegał i baw się z nim regularnie. Mocnego gryzienia oduczy się jak będziesz reagować za każdym razem, z reguły podniesienie głosu wystarczy. Ewentualnie możesz sobie to ułatwić i dokupić mu drugiego kota ( ͡° ͜ʖ ͡°
@lubie_piwo: to jest taki lekko uposledzony w kociej skali, z wiekiem mu przejdzie. moj juz tylko czasami podbiegnie lekko dziabnie w stope w reke, zeby sie z nim poganiac i bawic, ale juz sie lasi i przymila coraz wiecej(wiek 12 miesiecy). jak mial 5 miesiecy potrafil ugryzc w policzek w nocy jak purrkanie nie budzilo XD teraz tylko jak purrkanie i mruczenie nie pomaga to skacze z parapetu na brzuch we
@lubie_piwo: teraz to juz nie masz za duzo wplywu, taki kot charakter ci sie wylosowal ;p spokornieje z wiekiem, daj mu liscia w tyl i psikaj glosno jak przegina, najwyzej sie obrazi ale zaraz przyjdzie sam
a co robić jak zaczyna mnie łapać i gryźć? Pewnie to dla niego zabawa albo piłowanie zębów, ale nie dla mnie

@lubie_piwo Zareaguj typu głośniejsze "auć" albo syknięcie itp., przerwij zabawe i zostaw kota na chwile. Kot nie wie jak mocno może ugryźć a uczy się tego po reakcjach innych kotów w zabawie z nimi.
Musisz mu dać znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I starać się nie bawić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lubie_piwo: z reguły koty się karmi tak że miska z suchą karma jest pełna a mokre dwa razy dziennie o stałych godzinach

Kot to nie pies że #!$%@? wszystko bo da się xd

Jak będzie się robił honkersem to trzeba iść do weterynarza
@Opportunist ale wiesz że do pewnych % można dołożyć wszystko i nie trzeba podawać tego w składzie, prawda? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wszystko co jesz, ma w sobie coś złego, nie wiem ile byś musiał wydawać pieniędzy na jedzenie żeby było tym za co je uważasz bi jest napisane "bio" tak dla przykładu, lub że kurki w klatkach nie były ( ͡º ͜ʖ͡º)
@v1lk: Ja pisze o czytaniu składu a nie o nazwie z puszki xD
Dodatki są bardzo dobre bo jest tauryna, suplementy, witaminy, biotyna itd kotek jest zdrowy i lśniący. Ja kupuje karmy z 90% skład mięsa rożnego.