Wpis z mikrobloga

Po Brexit zauważyłem że dużo osób postanowiło zjechać do Polski z #uk większość to osoby bez zawodu robiące w magazynach czy na linii, czyli raczej z niższego "klasy" . Większość tłumaczeń było że w sumie to w Polsce coraz lepiej się żyje a oni mają odłożone na wkład i ogólnie im teskno. Natomiast ludzie z wyższym wykształceniem raczej zostali i jakoś nie narzekają ani nie myślą o powrocie. Ot taka myśl z #emigracja
  • 51
@sexmajonez: przeciez np programisci to w UK zarabiaja realnie mniej niz w polsce.
Programisty15k nie stac w londynie na nic szczegolnego, czesto mieszkaja wspolnie z kims, gdzie w warszawie mozna sobie solo rezydowac w penthousach w centrum z panorama na cala okolice

#!$%@? od samej roznicy w zarobkach to zawsze bylo tak ze w UK podatki sa niskie... ale dla biedakow wlasnie o ktorych wspominasz, dla tych ze zmywaka.
Bo dla
@programista15cm: Może inaczej - mieszkam tutaj od prawie 15 lat, skończyłem tutaj szkołę college i studia, zwyczajnie nie wyobrażam sobie powrotu do Polski, do polskiej mentalności, urzędów, służb i tej całej otoczki. Wystarczy mi jak raz na jakiś czas jestem u dziadków, teraz przez covida nie byłem prawie 2 lata i wiesz co? W ogóle mi jakoś nie brakuje Polski. Standard życia w UK bardzo łatwo można sobie polepszyć wynosząc się
@MarianoaItaliano: bardzo mozliwe, ze sie w pelni zaadaptowales

powrotu do Polski, do polskiej mentalności, urzędów, służb i tej całej otoczki.


@MarianoaItaliano: tutaj nie jest tak zle, musialbys posiedziec dluzej.
Owszem sa miejsca takie niczym stereotypowe jka podkarpacie czy inny krakow gdzie urzednicy to taki stereotypowy wrzod na dupie....

Ale jest masa miejsc gdzie w polsce jest dobrze, jak i masa miejsc gdzie w UK Jest zle
@sexmajonez: jest mozliwe, pamietaj ze mnostwo ludzi moze miec presettled

a sporo jezdzilo po prostu krasc pieniadze (na 2 miesiace z wlasnymi konserwami i wracaja). ci w koncu beda potrzebowali wizy

ci z wyzszym wyksztalceniem to jeszcze gorsi bo to takie ukryte cebulaki, niby papier jest a zachowania wiejskie XD tu po wpisach paru to widac, jakies udawanie bogactwa, ciagle spowiadanie sie z tego co niby robia wspanialego (znajomych zero to
@rafalkosnozawszenapropsie: Tacy pozerzy to już dawno wrócili do PL, znałem kilka takich osób. W UK na kulkach mocy z Tesco i w zagrzybiałym pokoju z 10 innymi osobami a na przyjazd do Polski #!$%@? w markowych ciuchach adidasa, gucci i innych z logo na pół podkoszulki żeby na wiosce nie mieli wątpliwości że ma markowe oraz wynajem najdroższego auta z wypożyczalni żeby się pokazać na wiosce raz na rok xD
@MarianoaItaliano: ale beklem XD ale mi o tych drugich chodzi XD tych co sie rozbijaja po uk jakimis gruzami i mysla ze pana boga za nogi zlapali XD sami specjalisci od chwalenia sie na wykopie XD no beka straszna i crindz no bo wszyscy tak zyja jak oni to czym tu sie chwalic? ze 3 dom kupujesz? serio nie maja sie komu pochwalic bo nie maja zycia? XD
@MarianoaItaliano: weź pod uwagę ze nie każdy wyjeżdża do UK z myślą żeby zostać tam na całe życie. Ludzie wyjeżdżają np na określony czas jak przykładowo ja, na 2 lata bo taki miałem cel, zarabiałem dosyć spoko razem z żoną i przez chwile zastanawialiśmy się czy nie zostać dłużej. Ale wróciliśmy, w UK mieliśmy tylko praca-dom, w weekend jakies wyjście, jeszcze przy covidzie to było utrudnione. W PL mamy cała rodzine
@golagolagola: Mój tata też wyjechał na chwilę, ja też przyjechałem tylko na wakacje do taty - a tu prawie 15 lat leci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moi rodzice w każdym razie planują dopiero wrócić na ewentualną emeryturę za kilkanaście lat, ja jeszcze nie wiem - zobaczę jak się sprawy ułożą. Mój cel to kupić sobie jakieś mieszkanie/dom gdzieś nad morzem tutaj w UK, potem jak już będę