Wpis z mikrobloga

#fotografia
Mirki, jak delikatnie powiedziec klientce, zeby spadala na drzewo ze swoim pomyslem, zeby byc obecna podczas fotografowania produktow?
Jedynie bedzie rozpraszac, przedluzac, wprowadzac zamieszanie i z czegos, co zajeloby godzinke zrobi mi caly dzien, albo i kilka.

Rouzmialbym obecnosc dyrektora artytycznego przy duzym zleceniu, albo kogos, kto ma generalnie pojecie. Nawet zrozumialbym to, gdyby produkty byly jakos szczegolnie wartosciowe, np przy bizuterii. Ale tu chodzi o taki troche badziew saorobny i produkcje prawie po kosztach.
Zaoferowac cos takiego za dotakowa oplata o dzialaniu odstraszajacym, ktora potencjalnie pokryje mi strate nerwow i dwoch dni, czy po prostu powiedziec nie, bo nie i niech idzie gdzie indziej, jak chce sobie pogawedzic?
  • 49
  • Odpowiedz
Jedynie bedzie rozpraszac, przedluzac, wprowadzac zamieszanie i z czegos, co zajeloby godzinke zrobi mi caly dzien, albo i kilka.


@dzikireks: Ajajaj najgorzej, sam też wolę sobie robić sam i mieć ciszę i spokój ewentualnie jak czegoś nie wiem to dopytać - a tak to klient chodzi, wymyśla, zmienia zdanie i niepotrzebne zamieszanie wprowadza
  • Odpowiedz
@Shatter: a w restauracji tez idziesz to kuchni sobie tam posiedziec, poczekac i patrzec jak ci kucharz bedzie lepil pieroga, czy raczej siedzisz przy stoliku i czekasz az dostaniesz gotowe jedzenie?
  • Odpowiedz
@Shatter: a jak buty oddajesz szewcowi do naprawy, to też przy nim siedzisz i patrzysz jak tam sobie dratwę dzierga? I śledzisz kuriera, ktory jedzie z twoja paczką, prosząc o miejsce w jego vanie?
  • Odpowiedz
@WcurwionyKotek: @czteroch:
No jednak sie wycofalem. Mialem jakies takie zle przeczucia, a klientka wydawala mi sie lekko nawiedzona. Chyba lepiej czasem podarowac sobie potencjalny zarobek. Moze sie myle, moze to tylko takie wrazenie, ale cos czulem, ze pakuję sie w potencjalną drogę przez mękę.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dzikireks: Baaardzo dobrze zrobiłeś. Mogę długo 9powiadac o nieuczciwych klientach i jak sobie przypominam, to za każdym razem intuicja podpowiadała mi, żeby zrezygnować, bo będą kłopoty.
  • Odpowiedz