Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy warto zakupić ładowarkę bezprzewodową?

Witam, zakupiłem iPhona SE i posiada on opcję ładowania bezprzewodowego. Zastanawiam się więc, czy warto zainwestować w ładowarkę bezprzewodową i czy będzie ona lepszym rozwiązaniem? Czy jest ona bezpieczniejsza dla baterii i czy jej nie niszczy? Nie lubię ciągle podpinać ładowarki przez gniazdo bo obawiam się, że z czasem ono się po prostu uszkodzi. Zwłaszcza, że robię to dosyć zamaszyście. Jak zapatrujecie się na ładowarki bezprzewodowe i czy są lepszym rozwiązaniem? #iphone #iphonese #ladowarki #telefony

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61843211ee9c61000a341d63
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: proponuję przestać tak chorobliwie dbać o tego typu urządzenia. Serio, nie uszkodzisz portu ładowania wykonując "zamaszyste" ruchy, cokolwiek to oznacza.

Ładowanie bezprzewodowe jest spoko, ale raczej jako opcja dodatkowa (np. na szafce nocnej, czy biurku przy którym spędzamy większość dnia - tak żeby ją raz podłączyć i nie ruszać z miejsca) + jest bardzo wolne w iPhone'ach. Bez tradycyjnej ładowarki raczej ciężko żyć jeśli jesteś minimalnie mobilny.

Ładowanie bezprzewodowe jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Przede wszystkim ładowarka bezprzewodowa musi byc oryginalna i najlepiej tego samego producenta co telefon. Teraz prawie każdy nowy smartfon ma wbudowane ladowanie indukcyjne

@userrrr: a dlaczego tak? XD przecież większość ludzi korzysta z jakichś ładowarek bezprzewodowych wbudowanych w samochodzie albo w biurko z IKEI i działa to bardzo spoko, a jakoś nie są tego samego producenta co telefon. No chyba, że ktoś ma telefon VW lub IKEA ( ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: takie ładowanie jest jak najbardziej OK dla baterii - bateria lubi wolne ładowanie, a w tym SE masz tylko 7,5W (ekwiwalent ładowarki 1,5A) także bezpiecznie. Oczywiście pod warunkiem że smartfon leży na ładowarce i się ładuje jednym ciągiem, a nie jest co chwilę ruszany tak że proces jest przerywany. No i oczywiście SE ma małą baterię, ale i tak mi by chyba już przeszkadzało tak wolne ładowanie - no chyba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@userrrr: ciiii, już dobrze, ja tu tylko pilnuję, żeby nikt normlany nie uwierzył w głupoty, które piszesz. Nie mam ambicji przekonywać kogoś takiego jak Ty.
@3C273: #!$%@? ale ignorant z Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ty sie wczoraj urodziles, ze nie wiesz, ze ladowanie bezprzewodowe nie jest zdrowe dla akumulatora (tak fachowo nazywa sie to akumulator litowo-jonowy), ze oslabia jego kondycje? Najzdrowsze jest ladowanie tradycyjną oryginalną nie ruską czy tam chinska ladowarka, no i nie ładujesz tez nigdy do 100% ani nie rozladowujesz poniżej 15% bo to tez uszkadza baterie. Optymalne naladowanie