Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirki piszcie z poradą co robić w sytuacji następującej: różowa na rondzie miała stłuczkę z inną różową naszym Swiftem, auto nie stare 15rok i bardzo zadbane z niskim przebiegiem mniej niż 40k. Rozwalony zderzak przód , lampa, blotnik zbiorniczek płynu do spryskiwaczy, swoją drogą wczoraj zalalem cały baniak zimowego Prestona i 3 nowe wycieraczki markowe( ͜͡ʖ ͡€) pewno dlatego się to stało. Przyjechałem na miejsce i myślałem że zabiorę auto na chatę ale okazało się że wahacz dolny dostał i jest ograniczony skręt. Więc zadzwoniłem i ubezpieczyciela Aviva i zrobilem claima i teraz zaczyna się ciekawie, typ przez telefon po podaniu mu że są uszkodzone te 3 rzeczy odrazu mówi mi że to będzie całka total loss i że wysyłają auto do najbliższego copartu, trochę mnie zatkało bo nawet nikt tego nie zobaczyl podałem mu tylko uszkodzona lampę zderzak i błotnik. Druga sprawa to że przyjechał typ holownikiem i nawet nie zostawił mi żadnego pokwitowania odbioru choć go prosiłem i nie chciał mi powiedzieć gdzie zabiera auto.

Poradzicie co mozna jeszcze w tej sytuacji zrobić bo szkoda mi tego auta bo naprawdę było super utrzymane.
#uk
  • 17
@paniczhrabi Dzwon do nich i powiedz, że chcesz zatrzymać auto. Wypłaca Ci różnice, no chyba ,że dostał jakąś wyższa kategorie, wtedy złom. Za przywiezienie auta pod dom zapłacisz dodatkowo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Destruktor_20: do tego trzeba mieć chyba jakieś tam konto specjalne, nie każdy może tak sobie licytować tka.mo się wydaje,
@emissary: napewno mu przywalą jakąś kategorie ale jeszcze nie wiem jaka bo zdarzenie miało miejsce parę godzin temu, mógłbym to naprawić sam gorzej że z kategorią będę musiał go sprzedać za grosze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paniczhrabi: wg nich naprawa przewyzsza wartosc auta wiec sie im nie oplaca naprawiac - mow, ze chcesz zatrzymac auto i naprawisz je sam, dostanies kase za calke minus to ile jest warte to co z niego zostalo. Zapewne bedziesz musial odebrac auto na wlasny koszt, a skoro nie jezdzi to laweta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peszmerd: typ zaznaczył 3 elementy w kompie i już mu wyszło total loss bez żadnych oględzin auta to mnie zbulwersowało. Jak bym musiał je odebrać to trochę słabo w takim razie bo najbliższy copart gdzie mają go wysłać na ogledziny jest 80mil odemnie. To wszystko jest robione żeby kto inny jeszcze na tym zarobil, tak mi się wydaję.

Ile wypłacają w razie całki ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@paniczhrabi: a co ma ogladac jak po wklepaniu w komputer od razu ma koszt nowego elementu + koszt roboczogodzin i wyszlo mu, ze warte wiecej niz auto. Oczywiscie wszystkie stawki maja zawyzone na nowe czesci i godzinowa stawke premium. Nie wiem ile dostaniesz za calke ale raczej pewne jest, ze jak wezmiesz do lokalnego/polskiego mechanika to i zamienniki/uzywki ci wsadzi i wezmie za to mniej kasy. Bedziesz mial zrobione auto z
@paniczhrabi dzwoń do nich i mów że chcesz odkupić/zatrzymać samochód.
Powinno być bez problemu z tym i cena też śmieszna bo dla nich to będzie złom skoro jest szkoda całkowita.
@podjad3k skoro dostajesz szkodę całkowitą to zabierają samochód i w tym momencie samochód jest ich własnością dlatego napisałem odkupić.
Bo żeby to zatrzymać kwota odszkodowania zostaje zmniejszona Ale jak zakrecisz się w tym co mówią to formalnie jest to odkupienie od nich.
@podjad3k szukasz problemu tam gdzie to nie ma.

Ubezpieczyles samochód to wyplacaja pieniądze za wartość samochodu i samochód zabierają. Nic w tym dziwnego kase masz i co jakiś złom Cię obchodzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FantaZy: na szczęście nic nie nie stało dlatego ta szkoda całkowita mnie zdziwiła, lampa, błotnik i zderzak do wymiany czyli same elementy przykręcane plus wahacz trzeba wymienic, mogę to sam ogarnąć niestety auto zabrali 80mil odemnie a cała logistyka i transport z powrotem może być kłopotliwy.
@peszmerd: sam bym to ogarną problem tym że zamiast wysłać jakiegoś asesora na miejscu żeby rzucił okiem zabiera się auto w #!$%@?, komplikując wszystko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dansann: @podjad3k: tak w momencie w którym godzisz sie na kwotę wypłaty która chcą Ci zapłacić za auto, samochód staje się ich własnościa w tym przypadku Avivy oni oddają to Copartsowi a on sprzedaje sobie auto na aukcji.

Po negocjacjach uzgodniłem satysfakcjonująca cenę za auto, nie będę go "odkupował" od ubezpieczyciela. Teraz tylko czekać ile dojebia składki za nowe ubezpieczenie.