Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, właśnie kończę dziennikarstwo, ale zafascynował mnie świat IT i chciałbym zawodowo iść w tą stronę. Oczywiście programowanie wymagałoby ode mnie zbyt dużo wysiłku, ale myślicie, że jak porobię sobię trochę kursów z Agile'a to będę dobrym Scrum Masterem i będę mógł pracować jak równym z równym z programistami?

#pdk #korposwiat #programowanie
  • 11
@sartek: idź w Scrum Masterke albo Managerke, programistów jest od #!$%@? teraz, często jest #!$%@? po projektach i rotacja co 2 lata bo jesteś wypalony jak smok, zarobki można mieć zajebiste robiąc biznesy a nie jako programista co jest tak naprawdę resourcem w Excelu i jest do zastąpienia max miesiąc, mówię o Javie
pracować jak równym z równym z programistami?


Niby żarty, ale codziennie od miesiąca czytam to gówno na Wykopie i już mnie to męczy. Dla niektórych spierdonów tutaj programowanie to jest ich majestat i to co definiuje ich tożsamość jako człowieka. Podejście rodem z kontraktowni do której się oddelegowuje wszystko co nie wymaga krytycznego myślenia. Jak górnicy albo stoczniowcy, którzy czerpią dumę z faktu że całe życie robią jedną rzecz. My kontra zły
@gjoef: Ja tam lubię czytać posty Jacy, ale to prawda, że tak jak czasem starsze pokolenia za prawdziwą pracę uznają tylko pracę fizyczną a nie klikanie w komputer, tak z kolei programiści uważają, że jedynie programowanie to prawdziwa praca biurowa, a wszystkie inne to tylko gównorobota w korpo, która nikomu nie jest potrzebna. No i bardzo często to prawda xD No ale jednak poza programowaniem są jeszcze umiejętności miękkie i wiedza