Wpis z mikrobloga

Jestem z pokolenia co wychowało się na hiphopowym szlagierze WWO - Damy rade z 2002 roku (no dobra, młode pokolenie wychowane na Macie, Kizo i Young Leosi może nie znać tego utworu). Wówczas MTV Polska i VIVA Polska napi*rdalały teledysk do Damy rade bez przerwy, że nawet w mojej klasie (liceum) słowa refrenu były niekiedy ironicznie cytowany przed ważnymi sprawdzianami i maturą. Ja osobiście nigdy nie przepadałem za trym kawałkiem, a mimo to jakimś cudem wygrzebałem go z zakamarków pamięci. Po prostu pozostaje on jako wspomnienie (jakbyśmy to dzisiaj powiedzieli) ówczesnego normickiego biadolenia, gdyż nawet w tamtych czasach czułem, że nic ze mnie nie wyrośnie, a tekst piosenki był jak uciążliwe bzyczenie komara nad uchem. Zatem, czy dałem radę? Mimo prób osiągnięcia czegoś (zawalone studia) nie udało mi się życia ułożyć, robię w kołchozie, ledwo ogarniam podstawowe sprawy dorosłego życia, jak sprawy finansowe, zmagania z biurokracją, a zwłaszcza zdrowie. Czuję jednak, że byli inni moi rówieśnicy, którzy jeszcze gorzej sobie poradzili w życiu i oni z pewnością nie dali rady. Dobranoc wszystkim.

P.S. po tylu latach nadal nie rozumiem jednego fragmentu tekstu:

Ej czy ty też wyrównujesz do dołu

#przegryw #defetyzm #przegrywpo30tce #nienawiscdosamegosiebie
CulturalEnrichmentIsNotNice - Jestem z pokolenia co wychowało się na hiphopowym szlag...

źródło: comment_1635981846EvxPVqSLdB7I8Sq4T0Ahhh.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

P.S. po tylu latach nadal nie rozumiem jednego fragmentu tekstu:

Ej czy ty też wyrównujesz do dołu


@CulturalEnrichmentIsNotNice: chodzi o to żeby się zastanowić, czy przypadkiem nie hamujemy ambicji innych, ściągając ich do dołu. tak jak w tym dowcipie z diabłem i polakami w kotle.
  • Odpowiedz
@CulturalEnrichmentIsNotNice: Nigdy nie przesłuchałem w całości, żadnego albumu WWO. Nie leżał mi ten duet, a sam numer o którym wspominasz, słyszałem może dwa-trzy razy w życiu. Doskonale pamiętam jednak czasy, kiedy ten numer Rycha latał po osiedlach, wioskach, wszędzie, cała Wielkopolska żyła tym kawałkiem (Szacunek Ludzi Ulicy też był bardzo popularny, ale to Głucha noc, żarła bardziej).
W.....D - @CulturalEnrichmentIsNotNice: Nigdy nie przesłuchałem w całości, żadnego al...
  • Odpowiedz
@CulturalEnrichmentIsNotNice: I jeszcze To My! było bardzo popularne.

Odnośnie nazwy zespołu, to zawsze było Pięć Dwa, tylko album P-Ń VI (z którego pochodzą numery: Konfrontacje i To My!) został nagrany wyłącznie przez Hansa (bez Deepa) i stąd do nazwy zespołu został dodany Dębiec - nazwa rejonu miasta, z którego pochodził raper.
W.....D - @CulturalEnrichmentIsNotNice: I jeszcze To My! było bardzo popularne. 

O...
  • Odpowiedz
W sensie, że zamiast patrzeć na tych wyżej i dążyć do poprawy, to się patrzy na tych niżej żeby się pocieszyć i lepiej poczuć?


@ejkejej: dokładnie o to chodziło.

Ja za kawałkiem nie przepadałem, ale WWO i ich twórczość (szczególnie ostatnią płytę, a właściwie "CD Sokoła") szanuję i propsuję mocno.
  • Odpowiedz