Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@ManfredMacx Miałam na myśli konkretne miejsca, a nie miasta. Bo tak zawsze sama sobie szukam w Google. Myślałam, że może ktoś poleci mi coś co sam zobaczył i uważa, że warto.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gtk90 I to i to. :) Np.Muzeum Guggenheima w Bilbao nie ma zachwycających kolekcji, ale dla samej bryły warto je zobaczyć. Przynajmniej moim zdaniem.
  • Odpowiedz
@gusinka: Wiesz, z tym "warto" to różnie bywa. Dla każdego co innego ma wartość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rzym to jest jakaś miazga, ogromne wrażenie na mnie zrobił. Dla miłośnika antyku, renesansu i baroku coś niewyobrażalnego. Do obejrzenia: Koloseum, rzymskie fora (Forum Romanum, Forum Trajana), Palatyn, Circus Maximus, Kapitol, co najmniej pięć głownych bazylik chrześcijańskich, Watykan... Z muzeów to chyba przede wszystkim watykańskie właśnie, wraz z kaplicami
  • Odpowiedz
@gusinka: w Polsce jest kilka ciekawych realizacji, które pewnie znasz: Polin, Cricoteka, muzeum 2wś w Gdańsku i centrum solidarności, brama poznania, pewnie jeszcze parę innych.

No a w Europie czy na świecie jest tego masa, tylko zazwyczaj te nowe muzea są ciekawą architekturą, ale nie mają jakiś wybitnych kolekcji. A najlepsze kolekcje sztuki klasycznej są w równie starych budynkach
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pan_Nimbus W Ermitażu byłam cały dzień i może niewiele do tej pory w swoim życiu widziałam, ale chyba żadne miejsce mnie nie powaliło na kolana jak to. Generalnie, bardzo polecam Petersburg. :)
  • Odpowiedz