Wpis z mikrobloga

@ManfredMacx Miałam na myśli konkretne miejsca, a nie miasta. Bo tak zawsze sama sobie szukam w Google. Myślałam, że może ktoś poleci mi coś co sam zobaczył i uważa, że warto.
@gtk90 I to i to. :) Np.Muzeum Guggenheima w Bilbao nie ma zachwycających kolekcji, ale dla samej bryły warto je zobaczyć. Przynajmniej moim zdaniem.
@gusinka: Wiesz, z tym "warto" to różnie bywa. Dla każdego co innego ma wartość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rzym to jest jakaś miazga, ogromne wrażenie na mnie zrobił. Dla miłośnika antyku, renesansu i baroku coś niewyobrażalnego. Do obejrzenia: Koloseum, rzymskie fora (Forum Romanum, Forum Trajana), Palatyn, Circus Maximus, Kapitol, co najmniej pięć głownych bazylik chrześcijańskich, Watykan... Z muzeów to chyba przede wszystkim watykańskie właśnie, wraz z kaplicami
@gusinka: w Polsce jest kilka ciekawych realizacji, które pewnie znasz: Polin, Cricoteka, muzeum 2wś w Gdańsku i centrum solidarności, brama poznania, pewnie jeszcze parę innych.

No a w Europie czy na świecie jest tego masa, tylko zazwyczaj te nowe muzea są ciekawą architekturą, ale nie mają jakiś wybitnych kolekcji. A najlepsze kolekcje sztuki klasycznej są w równie starych budynkach
@Pan_Nimbus W Ermitażu byłam cały dzień i może niewiele do tej pory w swoim życiu widziałam, ale chyba żadne miejsce mnie nie powaliło na kolana jak to. Generalnie, bardzo polecam Petersburg. :)
@Pan_Nimbus Jedyne co mnie jakoś pokrzepia w tej kwestii, to to, że o to dbają i wygląda to jak naprawdę dobrze wydane pieniądze. :D I faktycznie warto tam przyjechać żeby to wszystko zobaczyć.
@gusinka: Moskwa: Galeria Tretiakowska (cały dzień), Nowa Galeria Tretiakowska, Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina (po pół dnia).
Petersburg: Ermitaż (2 dni minimum), Państwowe Muzeum Rosyjskie (cały dzień) i jeszcze masa innych muzeów: Artyki i Antarktyki, Etnograficzne, Marynarki Wojennej...
@gusinka: One Thousand Museum, Muzeum MAXXI w Rzymie, Flame Towers, Lakhta Center, Mercure Tower Malta (w budowie), Napoli Afrogala, Pawilon Saragossa, Stazione Marittima di Salerno, Bridge of Peace Tbilisi, Ciudad de las Artes y las Ciencias
@gusinka: w gruncie rzeczy wiele tych budynków jest nowych lub względnie nowych, więc nie dziwi mnie, że się nie przebijają wśród atrakcji. Poza tym jakaś ich część to bardziej ciekawostka dla osób zainteresowanych architekturą, a wiele osób interesuje to w małym stopniu.

No ale nie wiedzieć o Ciudad de las Artes y las Ciencias?( ͡° ͜ʖ ͡°) W ostatnich latach kilka dużych futurystycznych filmów/seriali było tam kręconych,
@Pan_Nimbus Właśnie nie. W ogóle w tym roku po raz pierwszy byłam w Hiszpanii, a właściwie to w Kraju Basków i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Pojechaliśmy tam przede wszystkim żeby zobaczyć Muzeum Guggenheima. Polecam.

Ciudad de las Artes y las Ciencias jest chyba trochę poza moim kanonem piękna. ¯_(ツ)_/¯
@gusinka: no jest w planach, tam nie byłem.

Przypomniałem sobie jeszcze o:
Park Krasnodar (stadion i otaczający go park)
Brest Railway Station (sam budynek jest ciekawy, ale i wnętrza oraz perony)
Moscow Evolution Tower
Dom Sowietów w Kaliningradzie (ciekawsza niż sam budynek jest jego historia)
Ciekawy jest hotel InterContinental w Bukareszcie
Stadium Fisht Sochi, a raczej fontanna obok - w odpowiedniej perspektywie wygląda razem ze stadionem jak wielka łódź
Biblioteka Narodowa
@gusinka A byłaś u podnóża Wzgórza Wawelskiego na terenie poklasztornych zabudowań, które kiedyś stanowiły część Kościoła Św. Michała i Józefa, i w których obecnie znajduje się Muzeum Archeologiczne?

Na pewno nie byłaś!!!
@Decode Mieszkałam 8 lat w Krakowie. To jest teren prywatny tak swoją drogą. Ludzie tam czasami spadają z góry i się topią. Wapienie, jeziorko i te sprawy. :)
@gusinka Ja z Krakowa nie jestem, a to miejsce jest podobno publicznym miejscem wartym do zwiedzenia mało obleganym ()

Tak w kąkuterze napisali i ja uwierzył.
Chyba by nikomu nie polecali prywatnych miejsc i nie dozwolonych do wejscia, aby zwiedzać xd
Ale moge sie mylić.

@gusinka a co myślisz o nurkowaniu?? W Krakowie też jest, bys sobie moze jakies podwone swiaty zwiedziła.
Na swoj sposób to tez jakas
@gusinka one cie nie będą ruszać.
Jesteś od nich większa, poza tym one takie glupie nie są. Nie zmieszczą cie nawet w pysku, wiec to bez sensu.

One jedynie wędkarzy atakuja, ale dlatego, ze zrobili im krzywde haczykami itp, wynika to z walki o życie. A tak sobie po prostu będą pływać obok ciebie.

Bardziej bym na twoim miejscu bal sie wegorza europejskiego, ktory moze wystepowac w polskich wodach.
@Decode Ja to wiem, tu bardziej chodzi chyba o sam wygląd. Ten węgorz też wygląda przerażająco.
Dla ciekawostki, ludzie boją się czasami nawet koszyków sklepowych. XD I serio, miałam z tym do czynienia.