Wpis z mikrobloga

Mirki, Apple MacBook Pro M1 13" 8GB 512GB czy MacBook Air M1 13" 16GB 512GB, oba 8-core GPU, jesli cena ta sama? Trochę konteneryzacji i developmentu może się zdarzyć ale nie non-stop. Glownie praca na kolanie, webowka, calle. Sprzęt na 6 lat.

#apple #pytanie #macbook
  • 13
  • Odpowiedz
@AlekGames: ekran jest jaśniejszy w mbp, dźwięk też jest lepszy. Z kolei 8 GB ramu na planowane 6 lat używania to jest jednak trochę mało, nawet biorąc pod uwagę to, że macos dobrze sobie radzi z zarządzaniem pamięcią.
  • Odpowiedz
@AlekGames: sam wolałem mieć "Pro" i właśnie lepszą baterię, jaśniejszy ekran, lepszy dźwięk i TouchBara ;) z perspektywy czasu jednak chyba wolałbym mieć odrobinkę mniejsze gabaryty i więcej dysku. Ale może to tylko kwestia tego jak ja korzystam z tego komputera.
  • Odpowiedz
@AlekGames: odpowiedz sobie też na pytanie czy chcesz touchbara ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie to największa wada tego pro więc prywatnego chciałem koniecznie bez (też do webówki m. in.) i wziąłem air, niczego nie żałuję.

A co do ramu na taki okres to w 8GB bym nie szedł.
  • Odpowiedz
@AlekGames: Mam Pro i chyba drugi raz wziąłbym Aira, głównie przez touchbar który utrudnia korzystanie ze skrótów klawiszowych w większości IDE do tego stopnia że często podpinam klawiaturę zewnętrzną jak używam laptopa na biurku. Z tego co wiem różnica w wydajności pomiędzy Air a Pro jest niezauważalna o ile nie obciążasz procka na 100% przez kilkanaście minut, wtedy w Pro włączają się wentylatory a Air throttluje, ale mi przez ponad pół
  • Odpowiedz
@AlekGames: Mam dokładnie takiego Aira do web devu i jest kosmos, polecam. Pro nie chciałem ze względu na touch bar. Przy normalnej pracy (czytaj nie renderowanie filmów) Air w ogóle się nie grzeje, można pracować na kolanie i w łóżku.
  • Odpowiedz